(ФОТО) Ова спортско издание на Кејт Мидлтон сигурно нема да го видите во сала за вежбање

Иако главно ја гледаме во елегантни фустани и високи штикли, војвотката од Кембриџ понекогаш сака таквите парчиња да ги замени со нешто поопуштено.
Тоа го направила и вчера кога посетила евент кој го организирал британскиот Sports Aid на стадион во паркот Олимпик. Sports Aid е една од организациите чија покровителка е Кејт, а се бави со подржување на родителите и старателите за спортски надарените деца.


За оваа пригода Кејт избрала имиџ кој би можел да се дефинира како спортска елеганција. Нејзиниот избор паднал на тесен плетен џемпер, culotte панталони до половина на листовите и класични бели патики.
И покрај тоа што станува збор за опуштен стил во каков ретко ја гледаме војвотката, ќе се согласите дека тоа не е нејзиниот вообичаен аутфит но на оваа средба таа имала и доста споортски активности па и било потребно нешто токму такво.


View this post on Instagram


🏃‍♀️ Sprint training with young Para-athlete sprinter Emmanuel Oyinbo-Coker — today The Duchess of Cambridge joined a special @TeamSportsAid event dedicated to celebrating the role that parents and guardians play in their child’s sporting success. SportsAid, which The Duchess has been Patron of since 2013, helps young British sportsmen and women aspiring to be the country's next Olympic, Paralympic, Commonwealth and World Champions. The charity supports over 1,000 athletes each year, the vast majority aged 12 to 18, by helping financially towards training and competition costs. Today The Duchess joined young athletes taking part in a series of track and field activities, before meeting parents and guardians of SportsAid athletes, past and present, to hear about their experiences, the challenges that they face, and about the impact of the support they receive from the charity. Photos © PA / Kensington Palace

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


Сите парчиња кои ги носела Кејт се од продавници на високи брендови, па џемперот има потпис на Манго, панталоните се од Зара, а патиките од Маркс и Спенсер.


При самото доаѓање на евентот Кејт носела и елегантно темно сино палто а косата, исто така подоцна, ја собрала.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …