Tag Archives: патики

Преседателот Пендаровски доби уникатни custom-made патики од Сатја Грабулоски

Македонскиот претседател Стево Пендаровски доби пар рачно нацртани уникатни патики од дизајнерот Сатја Грабулоски. Патиките од марката Најки се специјално изработени за претседателот Пендаровски, а на нив се нацртани Македониумот и претседателскиот грб. Специјалните патики се дел од изложбата „Зад Македониумот“ што се отвори вчера попладне во претседателската палата, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сатја Грабулоски: „Требаше да му правам патики на Коби Брајант, но дента кога стигнав во Лос Анџелес тој загина“

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди. Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо, Мајли Сајрус, Дуа Липа и Тиесто, се само дел од околу тристате ѕвезди кои имаат патики со негов потпис.Тој и неговиот тим рачно ги изработуваат уникатните дизајни, а некогаш им требаат и преку …

Повеќе »

(ФОТО) Патиките на Сатја Грабулоски стасаа и во НБА!

Младиот политиколог и магистер својата вистинска страст ја искажа во креирањето на патики за индивидуалци… Покрај бројните познари личности кои добија „свои патики“ деновиве на Твитер се прошири твитот дека патиките на Сатја Грабулоски присигнале и во НБА…   View this post on Instagram A post shared by Swithadot StudioS. …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон изненадила со новиот изглед: Пристапни патики го украле шоуто!

Вчера Кејт Мидлтон свратила до Природонаучниот музеј во Лондон за да дознае повеќе за новиот проект за урбана природа, кој им помага на локалните граѓани повторно да се поврзат со природата. Војвотката од Кембриџ, секако,се облекла за таа пригода, облечена во патики изработени од органски, еколошки материјали (и пристапни). Кејт …

Повеќе »

ТРАДИЦИЈА И ВО ВОНРЕДНИ ОКОЛНОСТИ: Девојче отишло на училиште а тие ја вратиле дома бидејќи немала СООДВЕТНИ ЧЕВЛИ!

„Мислам дека заради пандемијата, има посериозни работи за кои треба да се грижи образовниот систем“, рекла нејзината мајка. После три месеци поминати дома поради пандемијата на коронарен вирус, Изабела Келмер (15) вчера се врати на универзитетот во Бирмингем. Сепак, таа беше вратена дома после неколку минути. Причината за тоа биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хуманост на дело: Потег за восхит помеѓу велешани!

Кога сакаме можеме да бидеме и хумани и ГОЛЕМИ…па од тие причини ви пренесуваме случка од Велес… „Леонардо го имам сретнато неколку пати низ Велес. Секој што го има сретнато и застанато со него може да потврди дека е најкултурното и најучтиво детенце! Вчера додека седевме во парк ни пријде, …

Повеќе »

(ФОТО) Ова спортско издание на Кејт Мидлтон сигурно нема да го видите во сала за вежбање

Иако главно ја гледаме во елегантни фустани и високи штикли, војвотката од Кембриџ понекогаш сака таквите парчиња да ги замени со нешто поопуштено. Тоа го направила и вчера кога посетила евент кој го организирал британскиот Sports Aid на стадион во паркот Олимпик. Sports Aid е една од организациите чија покровителка …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ФОРА: Албанскиот премиер зачудил со стајлингот на самитот во Охрид!

Претседателот на Србија – Александар Вучиќ, македонскиот премиер Зоран Заев и премиерот на Албанија, Еди Рама вчера се состанале во Охрид каде разговарале за полесно патување и работа на државниет граници на овие држави, а вниманието го украл Рама кој се одлучил за храбар стајлинг и на државничкиот состанок отишол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕЛО – МЕГАН ПОВТОРНО ГИ ПРЕКРШУВА ПРАВИЛАТА: Облекла нешто во што НИКОГАШ ја немаме видено а го воодушевила светот!

Меган Маркл, како Кејт Мидлтон, често знае да ја премине линијата и да го прекрши строгиот кодекс на облекување. Сепак, она што е уникатно за двете е тоа што тие секогаш тоа го прават на умерен начин. Така Меган направила и овојпат во комбинација во која тешко дека е видена …

Повеќе »