Tag Archives: елегантна

(ФОТО) Кејт Мидлтон никогаш поженствена!

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, уште еднаш покажа дека вистинската елеганција нема цена. Кејт Мидлтон неодамна посети болница во Лондон која се грижи за напуштените деца за да разговара за подобрување на системот. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales) За …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон ја воодушевува Америка: Ново елегантно издание на принцезата

Принцезата Кејт Мидлтон ни покажува дека секогаш има место за одело Кејт Мидлтон моментално го поминува времето во Америка со својот сопруг, принцот Вилијам, а за нејзините парчиња гардероба од Бостон веќе се зборуваше. Убавата Кејт овојпат избра деловен стајлинг кој го приспособи на секојдневните деловни обврски. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон заиграла фудбал: Фустанот и сандалите не и пречеле

Познато е дека Кејт Мидлтон го сака спортот. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го посетија Кембриџшир на крајот на неделата, каде што учествуваа на денот на таа област. Ова беше можност и за Кејт да заигра фудбал, а се сеќаваме дека и претходно ја видовме фокусирана на спортот. Војвотката од …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДИЗВИКУВАЧКИОТ ШЛИЦ И БОЈАТА НА ФУСТАНОТ ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТ: Меган Маркл повеќе не се облекува како ПРИНЦЕЗА! 

Меган Маркл и принцот Хари синоќа се појавија на доделувањето на наградите НААЦП во Лос Анџелес, а им беше врачена специјалната награда „Претседателска“ за посебни достигнувања и исклучителна јавна служба. Ова е прво заедничко појавување на парот на официјален настан по неколку месеци, па не е ни чудо што сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон во фустан на „Зара“ од 18 евра – совршен за работа!

Војвотката од Кембриџ се појави на Лондонскиот универзитетски колеџ во секојдневен, но елегантен миди фустан. Штедливата Кејт Мидлтон го рециклира истиот Зара фустан со долги ракави од 16 фунти, кој првично изнесувал 89,99 фунти пред да биде намален. View this post on Instagram A post shared by Duke and Duchess …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон: Комбинација со која војвотката погодила директно во центар!

За да ја одбележат Европската недела на ментално здравје, што ја подигнува свеста за нејзината важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата од Кембриџ отпатуваа во англиската област Вест Мидлендс. Тие посетиле неколку организации и здруженија во областа кои се грижат за менталното здравје на нивните одделенија како дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празничниот црвен фустан е ново култно издание на Џенифер Лопез

Празниците оваа година, поради пандемијата на коронавирусот, ќе изгледаат поразлично од она на што сме навикнале. Сепак, главните предмети што не тераат да ги сакаме остануваат: празнични украси, греено вино со цимет и, се разбира, свечени фустани. Совршен празничен фустан неодамна донесе Xенифер Лопез. Xеј Ло е позната по своите …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНОСТАВНО А ЕФЕКТНО – Славеничко издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детал кој ефектно го обликува струкот!

Првата дама на Америка блескала на прославите на Денот на независноста Меланија Трамп (50) ги дочекала гостите во пристојно годишно издание на прославата на Денот на независноста на Америка со нејзиниот сопруг Доналд во улога на домаќинот пред Белата куќа. Првата дама на Америка избрала долг бел фустан со едноставен …

Повеќе »

(ФОТО) ОДЛИЧЕН СТАЈЛИНГ – Фустан кој го истакнува она најубавото на телото: На водечкиот тренд не одолеала ниту Кејт Мидлтон!

Овој пат војвотката ги следела сите водечки трендови Омилена на британската јавност, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам го напуштија нивниот дом овој викенд и ја посетија болницата на кралицата Елизабета за да ја одбележат 72-годишнината од основањето на здравствената организација NHS. За оваа пригода, Кејт избра многу модерен …

Повеќе »