(ФОТО) Мерјем Узерли со своите ќерки ужива во сончевите берлински денови

Мерјем Узерли, позната на нашата јавност по улогата на султанката Хурем во серијата Сулејман Величествениот, на својот Инстаграм профил сподели слатки фотографии од сончевата Германија.

На фотографиите можеме да ја видиме како ужива во прошетка и сладолед со ќерките. Објавата набрзо достигна десетици илјади лајкови, но и коментари од нејзините пријатели.
Покрај двете прекрасни ќерки, Мерием на прошетка го носи и кучето на кое очигледно не му пречи жештината.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА ПОСЕБНА ПРИЧИНА – Кејт Мидлтон се огласила на Инстаграм и проговорила за здравјето: „Ја знам моќта на природата!“

Кејт Мидлтон по повод отворањето на новите градини во Природонаучниот музеј во Лондон и проговорила …