Tag Archives: сладолед

Најдобра храна ако имате симптоми на омикрон

Што да јадете кога немате апетит, а во исто време многу ве боли грлото и ви е тешко да голтнете и голтка вода? Ако, како и многумина деновиве, сте цел на омикрон, важно е да знаете како да го зајакнете телото – овие намирници можеби нема да ги избришат симптомите …

Повеќе »

Како без клима да преживеете на 40. степени

Без климатизација, топлотниот бран станува многу опасен за здравјето, особено ако немате можност да одите на базен или некое капалиште. Како да преживееме без клима? Постојат лесни трикови кои ќе ви помогнат да се справите со топлината без клима, според Си-Ен-Ен. Останете хидрирани Сигурно веќе знаете дека хидратацијата е првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Колач од еден сад: Десерт како сладолед – идеален за лето

Еве еден брз и непечен колач кој може да ви замени и сладолед… Состојки: 1 литар млеко 3 кесички пудинг од чоколадо 5 лажици шеќер (по вкус) 250 г путер или маргарин 300 г бисквити банани 250 г чоколадо за готвење 250 мл слатка павлака Подготовката е многу едноставна а …

Повеќе »

(ФОТО) Брз рецепт за сладолед со кикирики и карамел кој ќе го јадете без грижа на совест

Сладоледите за многумина се сладок порок од кого не можат да се откажат, особено преку лето. Некогаш не ни е доволен само еден дневно иако сме свесни дека калориски може да замени појадок или вечера. За негова подготовка, поради кремозност, главно се користи грчки тип на јогурт, а за овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Рим сега вака продаваат сладолед: „Заборавете како работевме пред Ковид-19“

Пристигнала иднината на продажба на сладолед. Римскиот сладоледџија користи долга пластична „клешта“ со која низ дупка во преградата од плексиглас граби топки. Паоло Константини носи заштитна кацига со пластичен визир, пластични нараквици и маска. „Можете да заборавите што беше пред ‘Ковид-19’, моравме повторно да го осмислиме бизнис“, вели наградуваниот производител …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ЦАР Е ОВА КУЧЕ: Пит бул трпеливо чека ред за сладолед!

Откако ја слушнал карактеристичната музика што доаѓа од камионот за сладолед, овој Пит бул трчал брзо кон камионот. Прво, тој со нетрпение трчкал во место, кога сфатил дека жената пред него не завршила со купувањето, и по совет на сопственичката, седнал да го чека својот ред, а цело време ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА КУЧЕ МНОГУ САКА СЛАДОЛЕД: Премногу е сладок и ужива во својата омилена посластица!

Се изнагледавме различни видеа со животни. Еве уште едно кој мислиме дека ќе ви се допадне. Прикажува куче кое со сласт лиже сладолед, неговата омилена посластица. Ќе се согласите дека е многу сладок!

Повеќе »

Дали знаеш дека градот, но и сладоледот го одредуваат твојот карактер? Реши го квизот и дознај како!

Те привлекува луксуз, автентична архитектура или бескрајни песочни плажи? Се идентификуваш со традицијата, или пак повеќе си тип за добра забава? Преферираш долги прошетки, или уживаш во топлиот дом, сам или со најблиските. Овие, но и многу други прашања можат да го детерминираат твојот карактер, а карактерот пак зборува и …

Повеќе »

(ФОТО) Брз рецепт за сладолед со кикирики и карамел кој ќе го јадете без грижа на совест

Сладоледите за многумина се сладок порок од кого не можат да се откажат, особено преку лето. Некогаш не ни е доволен само еден дневно иако сме свесни дека калориски може да замени појадок или вечера. За негова подготовка, поради кремозност, главно се користи грчки тип на јогурт, а за овој …

Повеќе »