Tag Archives: сонце

Фотографиите на Џорџина откриваат што мисли семејството на Роналдо за преселбата во Велика Британија

Откако Кристијано Роналдо се врати во Манчестер, Џорџина Родригез објави семејни фотографии од Велика Британија. „Како ми недостасуваше животот во Обединетото Кралство“, напиша Џорџина заедно со фотографиите со Роналдо и децата, откривајќи дека семејството е многу среќно поради овој потег. View this post on Instagram A post shared by Georgina …

Повеќе »

Девици, среќно соларно враќање – Сонцето влезе во знакот на Девица и време е да се насочиме кон конкретни цели и преку рутина да ја постигнеме ефикасноста…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сонцето премина во знакот на Девица каде ќе престојува следниот месец! Да го искористиме транзитот на Сонцето преку знакот на Девица за да се насочиме кон конкретни цели и …

Повеќе »

Кога ќе запече над 40 степени: Заштитен фактор 2250

Ова лето, се чини, повеќе од претходните години, луѓето ја покажуваат својата креативност и снаодливост без разлика дали станува збор за оброк на плажа или заштита од сонце. Така, на Фејсбук страницата “Dnevna doza prosječnog Dalmatinca” се појави фотографија која ги насмеа корисниците. Фотографијата од плажата во Штиковица во Хрватска, …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛ ДЕН СТОЕЛ НА СОНЦЕ! ГО РАЗЛАДИЛ ЗА 10 СЕКУНДИ: Ја намалил температурата без климатизација!

Влегувањето во топол автомобил може да биде голем шок за телото Седењето во пеколно врел автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Не е важно дали имате клима уред или не, овој трик ќе ви помогне да го изладите автомобилот што стоел …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Врвот на вруќините допрва доаѓа: Погледнете колку брзо автомобил на сонце станува смртоносен

Иако овој извештај се однесува за Хрватска препораките на пожарникарите е добро да се запамтат бидејќи и во нашата земја се соочуваме со топлотен бран и автомобили паркирани на сонце. Продолжува топлотниот бран во Хрватска, кој треба да го достигне својот врв во четврток. За денеска се најавени температури до …

Повеќе »

Временска прогноза за наредните 5. дена: Сонце, топло, но и…

Сонце топло…високи температури,но и промени кои ќе ни ја нарушат пролетната хармонија… Еве што најавува УХМР за наредните 5. дена: Денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурите, дневни, ќе се движат од 20, на северт, до 32. степени на југот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗГОРЕНИЦИ ОД СОНЦЕ: Се намачкала со нешто што сите го имаат во бањата и по половина час останала во шок!

Со сончевите денови и времето поминато на плажа, неизбежно е да се сретнеме со изгореници. Сега една мајка го откри својот изненадувачки потег да ги ублажи изгорениците од сонце за само половина час, користејќи нешто што можеби веќе го имате во плакарот во бањата. Синди Ален Стјуарт, од американската држава …

Повеќе »

Што им носат на хороскопските знаци РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР и затемнувањето на Сонцето? РИБИТЕ минуваат НАЈДОБРО!

Целосното затемнување на Сонцето носи големи промени, а најповолна ќе биде ситуацијата за Рибите. Целосното затемнување ќе се случи на 10. јуни помеѓу 12. и 13. часот во Скопје, а неговата специфичност се рефлектира во она што се случува кога Меркур е ретрограден. Значи, ќе има спој на ретрограден Меркур …

Повеќе »

Сонце или дожд: Какво време не очекува во наредните 5. дена?

Темните облаци и дождот ни ја нарушија сончевата опуштеност…УХМР најавува какво време не очекува во наредните 5 дена… Денес (петок) ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. На места ќе има локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен, а попладне …

Повеќе »