(ФОТО) Лицемерие: Цеца е секси а за Сузана Гавазова се вели „гради на изволте“

За аутфитот на Сузана Гавазова на неодамна одржаниот фолк фестивал „Роса“ во јавноста се направи вистинска сензациа и се’ со коментари во стил дека била многу разголена и ја „надминала Цеца“.
И покрај тоа што е мајка на две деца, фолк-пејачката Сузана Гавазова е една од најзгодните пејачки на нашата фолк, па и поп естрада.
Секогаш дотерана од глава до пети, Сузи воодушевува со својот изглед каде и да се појави.
Така било и за време на нејзиниот настап на фолк-фестивалот „Роса“, кој се одржа пред неколку дена. Облечена во провокативно издание, Гавазова многу наликувала на српската мега ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ.
Но, „финтата“ е во тоа што кога Цеца Ражњатовиќ ќе се разголи на сцената е атрактивна и секси, а за нашата пејачка имаше коментари дека „градите и се на изволте“. И, тоа лицемерие не е во ред. Нашата Сузана Гавазова изгледала супер, атрактивно, сценски без вулгарности, впрочем како и многу други светски атрактивни пејачки. Ние би кажале умерено и допадливо. Впрочем, погледнете сами:

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on


A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …