(ФОТО) Кијану Ривс објавил слика со икона и направил хаос на интернет: Актерот го честитал православниот Божиќ

Актерот Кијану Ривс пред неколку години го придружуваше епитетот на еден од најскромните и најдобри луѓе во Холивуд.
Пред извесно време беше откриено дека на екипа од сетоо и делел „Ролекси“, дека еднаш на работник вработен на снимањето на еден филм му дал чек од 20.000 долари за да може да се извлече од финансиските тешкотии и да се грижи за своето семејство, а сега има забуна околу иконата.
На Твитер беше објавена слика од холивудскиот актер на која го гледаме како држи икона на Богородица со Исус, а бидејќи сликата беше објавена на православниот Божиќ, обожавателите од Србија, Русија, Македонија и Грција побрзаа да напишат „Вистина Кијану“.
Иако актерот нема профил на социјалните мрежи, се расправаше дека тоа „не е негов профил“, но доволно е тоа што ја држел иконата во рака да предизвика збунетост.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …