(ФОТО) Ќерката на Мишо Ковач во „канџите на дрогата“: Тој сторил сé за да не го изгуби и другото дете

Ивана Ковач, ќерка на славниот пејач Мишо Ковач и поранешна членка на „Магазин“, има тешка животна приказна зад себе, многу болка, но и искуство со наркотици. За среќа, Ивана се извлекла од сè и денес се занимава со музика и ужива да биде со партнерот со кој има ќерка. Далеку е од скандали и бурен живот, а според коментарите на многумина, е вистинска убавица, пренесува Blic.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by IVANA KOVAČ ®🎤Singer (@ivanakovacofficial)


Ивана започнала да конзумира дрога, како што се зборувало, кон крајот на 90-тите. Веднаш откако нејзиниот татко наводно се обидел да се самоубие. Депресивен од загубата на неговиот син, Мишо се борел со години, а тој сакал да си пресуди во 1999. година пукајќи си во градите. Сепак, брзо го пронашле и спасиле. Тој момент и бил тежок бидејќи неколку години порано во војната го загубила брат си Еди, кој починал.


Утеха нашла во најголемиот порок на денешницата, а прва што забележа дека нешто не е во ред е нејзината мајка Анита. Бидејќи не сакала да го изгуби и другото дете, Мишо направил се што можел за да ја извлече.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mate Mišo Kovač (@misokovacfp)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес во Струга работилница на тема: Вклучи свест, исклучи стигма! Да зборуваме за менталното здравје!

„Вклучи свест, исклучи стигма! Зборувај за менталното здравје“ е насловена работилницата, која денес, 19 јули, …