Tag Archives: дрога

(ФОТО) Победникот на Евровизија ги загрижил фановите со својот изглед: „Човеку, внимавај малку“

Фронтменот на „Манескин“, Дамијано Давид, ги загрижил своите обожаватели со својот изглед на најновите фотографии. Пејачот на „Манескин“, кој со својот бенд победи на Евровизија во 2021 година, многу ослабел, ја скрати долгата коса и ја обои во руса боја, а тоа не им се допаѓа на фановите. Многумина од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРОГА, МИТО И ВАНДАЛИЗАМ – Интересна мапа на Европа открива кривични дела по земји: Кое кривично дело е најзастапено во Македонија

На интернет е објавена интересна мапа која се занимава со најчестите злосторства по европските земји. Имено, TikTok профилот Map Vault објави мапа која открива кои злосторства се најчести во европските земји. Оваа мапа открива дека трите најчести злосторства во Европа се дрогата, вандализмот и поткупот. @mapvault #germany🇩🇪 #europe #geography #maps …

Повеќе »

(ФОТО) Имаше среќа во кариерата, но не и во љубовта: Четири разводи ја направија непрепознатлива

Мелани Грифит уште во деведесеттите важеше за една од најубавите жени во Холивуд, а својата професионална кариера како актерка ја започнала на 12. години. Зад себе има педесетина филмови, бројни номинации за Оскар, а во 1988. година ја доби наградата за најдобра актерка во филмот „Working girl“. Покрај кариерата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕМАШЕ КОКАИН“: Финската премиерка е во центарот на скандалот поради видеата од забавата

ПРЕМИЕРКАТА на Финска,. Сана Марин (36) се огласи откако беше објавено видео од нејзиното ноќно излегување. Таа негирала дека земала дрога откако на интернет протекоа видеа од забави, на кои, наводно, може да се слушнат неколку нејзини пријатели како разговараат за кокаин. Контроверзноста поттикна некои политичари да го повикаат младиот …

Повеќе »

(ФОТО) Ја глумеше Семи Џо во „Династија“, ја чекаше перспективна иднина, но пристигнаа и пороците: Каде е денес?

Американската актерка Хедер Локлир остана запаметена по улогата на Семи Џо од „Династија“, како и Аманда Вудворд во серијата „Мелроуз Плејс“. Поради убавината добила прекрасни хонорари, а и биле понудени многу одлични улоги. Кариерата ја држела под контрола додека не почнала да пие, а потоа следеле и други зависности. View …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА МЛАДА – ПОЧИНАЛА ЌЕРКАТА НА ПОЗНАТ РАПЕР: Музичарот објавил ТРАГИЧНИ ВЕСТИ – „Се бореше со ПРОБЛЕМОТ кој го имаат се’ повеќе млади“

Перси Роберт Милер (52), американски рапер попознат како Мастер Пи, објавил дека починала неговата ќерка Татјана Милер (29), која долго време се борела со злоупотреба на дрога и страдала од психички проблеми. Трагичната вест раперот ја објавил на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Master P …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕВЕНЦИЈА: Хит пронајдоци кои спречуваат некој да ви става дрога во пијалоците на забавите

Журките најчесто ги поврзуваме со забава, муабет и веселба, но за жал во последно време и со потенцијални опасности. И не само ние – на пазарот се појавија практични предмети дизајнирани да обезбедат побезбеден „клабинг“. Во време кога многу се зборува за дрога за силување и инциденти во клубовите, потребно …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мишо Ковач во „канџите на дрогата“: Тој сторил сé за да не го изгуби и другото дете

Ивана Ковач, ќерка на славниот пејач Мишо Ковач и поранешна членка на „Магазин“, има тешка животна приказна зад себе, многу болка, но и искуство со наркотици. За среќа, Ивана се извлекла од сè и денес се занимава со музика и ужива да биде со партнерот со кој има ќерка. Далеку …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи Дамијано Давид: Еве што рече Италијанецот по тестот за дрога!

ПЕЈАЧОТ и член на групата „Манескин“ се огласи откако организацијата на „Евросонг“ објави дека не користел дрога во последната вечер на ова натпреварување. Да потсетиме, тој уште од самиот почеток негираше дека користел дрога во ова натпреварување. – Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние …

Повеќе »