(ФОТО) Холивудскиот глумец го сака Новак, но сега и испратил порака на Јелена !

Холивудскиот актер Хју Џекмен, кратко откако вчера објави дека неговиот татко починал, испрати силна порака до Новак Ѓоковиќ, пред неговото четвртфинале на УС Опен против Матео Беретини.
Всушност, Џекмен, кој инаку е австралиски актер, на Инстаграм ја пофали врската помеѓу Новак и Јелена.
„Силна жена секогаш стои покрај силен маж“, напиша Џекмен, а потоа додаде видео од натпреварот на Ноле во кое Јелена носеше маица со ликот на нејзиниот сопруг како волк.
Ѓоковиќ, исто така, го сподели својот статус на својот профил на Инстаграм, коментирајќи дека тоа е „дефинитивно точно“, а потоа ја обележа сопругата со срце.


Инаку, Ѓоковиќ преку Инстаграм му изрази сочувство на Џекмен по повод смртта на неговиот татко, а се чини дека нашиот тенисер е голем миленик на актерот кој во филмовите се прослави како суперхерој.


View this post on Instagram


A post shared by Hugh Jackman (@thehughjackman)Така, по финалето на Ролан Гарос оваа година, Џекмен му честиташе на Ѓоковиќ, а истото го стори и по Вимблдон.
“Се будам, 3 -ти ден карантин во Австралија за да го гледам маестралното машко финале на Ролан Гарос. Со еден збор, епско. Сигурни сме дека ќе го видиме Стефанос Циципас на уште многу натпревари, голема честитка до единствениот Новак Ѓоковиќ! Големи прегратки и честитки за Новак ‘Пријателе, ти си суперчовек! Победник на Ролан Гарос, во машкото финале во 2021 година'”, напиша Австралиецот по триумфот на Ноле во Париз.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …