Tag Archives: волк

(ФОТО) Холивудскиот глумец го сака Новак, но сега и испратил порака на Јелена !

Холивудскиот актер Хју Џекмен, кратко откако вчера објави дека неговиот татко починал, испрати силна порака до Новак Ѓоковиќ, пред неговото четвртфинале на УС Опен против Матео Беретини. Всушност, Џекмен, кој инаку е австралиски актер, на Инстаграм ја пофали врската помеѓу Новак и Јелена. „Силна жена секогаш стои покрај силен маж“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Френсис МекДорманд за време на прифаќањето на Оскарот завивала како волк – Причината е многу тажна

Френсис МекДорманд влезе во историјата откако завиваше како волк додека го прифаќаше Оскарот за најдобар филм (Nomadland). „Оваа награда ја посветуваме на нашиот волк“, рече 63-годишната актерка, која исто така доби Оскар за најдобра улога во фалениот филм пред да започне да завива како волк. Тој момент веднаш привлече големо …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУЧЕ ХЕРОЈ: Се жртвувал и спасил дете од волк!

Куче спасило десетгодишно момче од волк кој излегол од шумата во рускиот град Синдор во Република Коми. Камерите за видео надзор го снимиле херојскиот чин на домашното милениче кој го дал својот живот за да спаси дете. Три деца надвор си играле криенка, а едно од нив се криеше зад …

Повеќе »

Загатката со овчарот и овците многумина разбеснела – дали и Вие ќе згрешите?

Досега, веројатно безброј пати на Интернет наидовте на загатки како ова, и мора да се признае дека некои од нив со години го држат вашето внимание. Тие се многу популарни и често се случува да ги окупираат нашите мисли со часови, а всушност решенијата воопшто не се тешки. Ако размислите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момчето Хамза припитомил волк и сега заедно чуваат овци!

Момчето Хамза е од Либија, припитомил волк и сега заедно чуваат овци. Момчето,волкот како бебе, го донел дома и одлучил да го дресира, а неговиот татко, разбирливо, не бил воодушевен со таа идеја. „На почетокот не сакав да дозволам во куќата да чуваме волк, но со тек на време попуштив“, …

Повеќе »