(ФОТО) БИЛА МЛАДА – ПОЧИНАЛА ЌЕРКАТА НА ПОЗНАТ РАПЕР: Музичарот објавил ТРАГИЧНИ ВЕСТИ – „Се бореше со ПРОБЛЕМОТ кој го имаат се’ повеќе млади“

Перси Роберт Милер (52), американски рапер попознат како Мастер Пи, објавил дека починала неговата ќерка Татјана Милер (29), која долго време се борела со злоупотреба на дрога и страдала од психички проблеми.
Трагичната вест раперот ја објавил на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Master P (@masterp)


„Нашето семејство се бори со голема тага поради загубата на ќерка ми Татјана“, напишал тој. „Со почитување бараме малку приватност за да може нашето семејство да тагува. Ги цениме сите молитви за љубов и поддршка. Менталните болести и злоупотребата на супстанции се проблем за кој не смееме да се плашиме да зборуваме. Се’ ќе го надминеме со Бога. #Мојот ангел“, стои во соопштението.


View this post on Instagram

A post shared by Master P (@masterp)


Братот на Татјана, Ромео, исто така ја сподели најавата за смртта на неговата сестра.

„Нашето семејство се справува со големата тага поради загубата на мојата помала сестра Татјана“, напишал Ромео. „Со почит бараме малку приватност за да може нашето семејство да тагува. Ги цениме сите молитви, љубов и поддршка, и иако ова се тажни времиња, јас сум засекогаш благодарен за спомените што ги имав со мојата неверојатна сестра. Љубов за вашите најблиски, животот е краток“, напишал тој.

View this post on Instagram

A post shared by Romeo Miller (@romeomiller)

Милер станал познат во средината на 1990-тите со неговиот бенд TRU, како и со неговиот петти соло албум „Ice Cream Man“. Неговиот сингл “Make ‘Em Say Uhh!” во 1997. година стигна до платинестиот тираж, а досега има снимено над 15. албуми.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Втора фестивалска вечер на Меѓународниот детски фолклорен фестивал “Паланечка тројка”

На Плоштадот „Карпошово востание” во Крива Паланка, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе може …