Tag Archives: млади

НА ВОЗРАСТ ОД 25 ДО 29 ГОДИНИ – На листата на европски земји каде најмногу млади живеат со своите родители, доминира Балканот

На интернет е објавена листа на земји во Европа во кои најмногу млади живеат со своите родители. Најголем процент од младите на возраст од 25 до 29 години живеат со своите родители во Хрватска, а тој број во проценти изнесува 79,9. На второто место на оваа листа е уште една …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА – Неверојатна приказна од Англија: Пар се венчал 60 години откако родителите ги спречиле

Шест децении откако нивните родители ја раскинале свршувачката, еден пар од Англија се нашол и се венчал со „доцнење“ од 60 години.Лен Олбрајтон (79) и Жанет Стир (78) имале исклучително тежок пат до нивната венчавка, но и двајцата се среќни што сепак успеале да го направат тоа.Двојката првпат се запознала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оди на факултет со 70 ГОДИНИ ПОМЛАДИ ОД СЕБЕ! Тој е најстариот бруцош во Црна Гора, а како учи за колоквиуми?

Бранислав Радуловиќ е пензионер од Коман, кој по 34 години пензионирање, во деветтата деценија, решил да се врати во студентските клупи. Моментално е најстариот бруцош на Црногорскиот универзитет. Влегол на Машинскиот факултет, каде веднаш бил пречекан од студенти и професори. „Сакам да докажам дека ние старите не сме за фрлање. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Балканските млади шират љубов во Америка: „Сите сме едно овде!“

Неодамна на TikTok се појави видео на кое се гледа како младите од поранешните југословенски републики се забавуваат. Видеото стана вирално и моментално има повеќе од 50.000 лајкови. @workandtravel.sv Replying to @Drama Queen Snimka naših studenata iz Amerike 😍🇺🇸 #workandtravel #suncanavura #tiktokbalkan #fyp ♬ original sound – Workandtravel.sv На него …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И КОЛАБИРАЛЕ – Навалицата кон електронските цигари станува се’ поголема: Студентка го привлекла внимание со застрашувачко искуство

Електронските цигари можат да се видат речиси на секој агол. Примамливите мириси, и зборовите на производителите кои се колнат дека не му штетат на здравјето, беа доволни да ја придобијат денешната младина. Сепак, не треба да се занемари дека тие имаат и лоши страни, на кои една студентка сега решила …

Повеќе »

Фотографијата од Србија станала хит – луѓето велат дека докажува дека денешната младина не е самостојна

На Твитер веќе неколку дена се разговара за фотографијата која е направена пред Медицинскиот факултет во Ниш, а на која стојат поголема група родители. Авторот на фотографијата во описот тврди дека се работи за родители кои чекаат нивните деца да го напишат приемниот испит. „Многу родители чекаат, треперат и кршат …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА МЛАДА – ПОЧИНАЛА ЌЕРКАТА НА ПОЗНАТ РАПЕР: Музичарот објавил ТРАГИЧНИ ВЕСТИ – „Се бореше со ПРОБЛЕМОТ кој го имаат се’ повеќе млади“

Перси Роберт Милер (52), американски рапер попознат како Мастер Пи, објавил дека починала неговата ќерка Татјана Милер (29), која долго време се борела со злоупотреба на дрога и страдала од психички проблеми. Трагичната вест раперот ја објавил на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Master P …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Коментарите под последната фотографија на Путин на Инстаграм се хит. Сите му пишуваат исто…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, пред неколку дена објави фотографија на Инстаграм, која во најмала рака стана хит меѓу помладите генерации. Тој објави фотографија од неодамнешната видео конференција на која се зборува за Олимпијадата во Пекинг. Иако под претходните фотографии на Путинима најмногу илјада коментари, тој собрал повеќе од 11.000 …

Повеќе »

ЗАБОРАВЕНА РОМАНСА – „Ја најдов љубовта на мојот живот на одмор пред 12. години, а сега очајно се обидувам повторно да ја сретнам!“

МАЖ сака да ја оживее својата романса со жена што ја запознал пред 12. години на одмор, откако открил колекција од одамна изгубени љубовни писма. Џордан Скот ја запознал својата сакана додека бил на одмор во Франција пред 12. години и очајно сака повторно да ја најде. Џордан во својата …

Повеќе »