Tag Archives: проблем

(ВИДЕО) Палавото кутре извршило нужда во домот па со реакцијата кога „бил фатен“ го воодушевил интернет

Кучето Бинки станало вирална sвезда поради неговата непроценлива реакција. Имено, ова непослушно куче извршило голема нужда на средината на подот во собата. Кога сопственикот дознал што се случило, го соочил со проблемот. „Еј, кој го стори ова?“, извикал сопственикот, на што Бинки се „замрзнал“. Само што тргнал кон друга просторија, …

Повеќе »

(Рецепт) ПРАВИ ЧУДА – ВАРЕНАТА БАНАНА ЛЕКУВА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ДЕНЕШНИЦАТА!Додајте и го овој ЗАЧИН, а еве КОГА би требало да ја конзумирате!

Несоницата е еден од најчестите проблеми денес и многумина земаат индустриски лекови за да го решат. Постојат бројни причини за несоница, исто како и нејзините последици. Лишувањето од сон го зголемува ризикот од хипертензија, нарушувања на притисок, депресија, слабост и други болести. За среќа, чајот од банана и цимет што …

Повеќе »

(ВИДЕО) На некои и полукружното свртување им е проблем па вака завршуваат!

Ова е еден од најчудно изведените маневри со полукружно свртување со фатално завршување. Полукружното свртување е еден од стандардните маневри во сообраќајот на кој возачот пристапува кога сака да го промени правецот на движерње за 180. степени, односно половина круг. А, најчесто излегува лошо кога ќе сака да се направи …

Повеќе »

(ВИДЕО) По 18 спонтани абортуси оаа жена станала мајка во 48. година

Луиз и Марк се запознале во 1999. година и знаеле дека сакаат да започнат семејство. Овој пар од Англија се обидел да заснова семејство уште кога Луис имала 32 години, но немале успешни. После 16. години и 18. спонтани абортуси, Луиз и понатаму не ја губела надежта. Сега на 48-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМОТ СТАНАЛ ПРЕДНОСТ: „Мојата седа коса е мојата снага, конечно се чувствувам посакувано!“

Американката ја боела косата два пати месечно, а кога престанала, на 37. години, и ја пуштила својата природна, седа коса, се чувствувала подобро и многу попривлечно. За тоа напишала и книга. На 43.годишната Сара Ајзенман од Аризона косата почнала да и белее кога имала само 21. година, речиси преку ноќ. …

Повеќе »

Кили нема проблем да се смени името на Македонија!

Кирил Поп Христов – Кили во изјава за американски весник вели дека нема проблем да се смени името на Македонија! Актерот Кирил Поп Христов пред околу еден месец се врати во Македонија од Еквадор. Но, денес предизвика големо внимание со изјавата што се најде на страниците на „Вол Стрит журнал“. …

Повеќе »