Tag Archives: починала

(ФОТО) Ненадејно починала ќерката (25) на познат американски музичар

Ненадејно починала 25-годишната ќерка на американскиот музичар Крис Доерти и сопругата Дина. Полицијата ја пронашла Хана мртва во нејзиниот дом во Нешвил, пренесува People. По смртта на Хана, нејзината мајка и оддаде почит на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Deanna Daughtry (@deanna.daughtry) „Моето првороденче. Те …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо скршен од тага поради смртта на важна жена: Се’ е во втор план

Кристијано Роналдо објави една од најтрогателните пораки на Инстаграм, кратко откако дозна дека починала неговата пријателка Сораја Семедо. 34-годишната жена, која почина од коронавирус, беше сопруга на славниот фудбалер Хозе Семедо, со кого Роналдо заедно ја помина Спортската академија од Лисабон. Првата sвезда на Манчестер Јунајтед објави емотивна проштална порака. …

Повеќе »

ТАЖНО! Девојче (15) починало од корона на денот кога требало да се вакцинира! Мајката очајна: „Страшно е кога ги надживуваш децата!“

15-годишно девојче од Велика Британија, кое се заразило со корона вирус, починало на денот кога требало да прими вакцина против „Ковид 19“, објави нејзиното семејство. Џорџа Халидеј, од Портсмунт, починала во болницата „Кралица Александра“ минатиот вторник, а четири дена пред тоа добила позитивен тест за корона вирусот. Нејзината мајка, Трејси …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Хардинг починала од рак на града – нејзините мемоари ја ледат крвта во вените…

Во своите мемоари „Hear Me Out“, објавени во март, Сара Хардинг откри шокантни детали за нејзината борба против ракот на дојката. Сара Хардинг, членка на популарната англо-ирска поп група „Girls Aloud“, починала во неделата наутро по борбата со ракот на дојката. Нејзината мајка ја извести јавноста за смртта на пејачката …

Повеќе »

ТАЖНО – МЗ: На КИБФС почина 15 годишна пациентка

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 15 годишна пациентка од село Селце тетовско. Пациентката со многу тешка клиничка слика е донесена на Инфективна клиника, откако 13 дена претходно била со симптоми на болеста. Пред да биде болнички лекувана, пациентката имала …

Повеќе »

(ФОТО) НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ НИШТО НЕ ЗНАЕ – ЖИВОТОТ Е КРАТОК АЈДЕ ДА ЛУДУВАМЕ! БОТ ТИ И ПАТОТ: Блогерка (22) загинала во стравична НЕСРЕЌА, а нејзината порака е морничава!

Бразилската инфлуенсерка Жулија Хенеси Кајуела (22) загинала во сообраќајна несреќа само неколку часа откако на својот Инстаграм профил објави слика со сопругот Даниел со опис: „Животот е краток, ајде да лудуваме – јас, ти, бог и патот“ . View this post on Instagram A post shared by Júlia Hennessy Cayuela …

Повеќе »

Почина Рафаела Кара, иконата на италијанската музика

Иконата на италијанска музика и на телевизијата, Рафаела Кара почина на 78-годишна возраст. Тажната вест за италијанските медиуми ја потврди нејзиниот долгогодишен партнер Серџо Џапино. „Рафаела нè напушти. Таа отиде во подобар свет каде што нејзината човечност, нејзината непогрешлива смеа и нејзиниот извонреден талент ќе блеснат засекогаш”, објави тој. „Таа …

Повеќе »

Актерката од филмот Gone Girl починала откако ја удрил електричен ромобил

Актерката Лиса Бејнс почина по несреќата во Њујорк. Имаше 65 години. Актерката ја удрил возачот на електричен ромобил, кој по несреќата побегнал од местото на настанот, а полицијата сè уште трага по него. Несреќата се случила на 4. јуни, а Лиза починала 10. дена подоцна, во понеделникот, пишуваат американските медиуми. …

Повеќе »

(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната …

Повеќе »