(ФОТО) Ал Пачино паднал на црвениот тепих на Бафта!

Познатиот холивудски актер кој беше номиниран за најдобра машка споредна улога, за своето остварување во филмот „Ирецот“ на Мартин Скорцесе имал непријатнопст на црвениот тепих…


Позирајќи пред собраните фоторепортери и поздравувајќи ги присутните Ал Пачино се сопнал и паднал.
Секако, сето тоа било забележано од присутните фотографи.Но, се чини како тоа да било навестување за наградата, бидејќи во истата категорија бил номиниран и Бред Пит кој го доби признанието за својата улога во „Било еднаш во Холивуд“ на Тарантино.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …