АСТРО ПРОГНОЗА – На 5. јули не чека помрачување на Месечината: Овој астролошки феномен донесува големи проени на овие знаци…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
На 5. јули не очекува помрачување на месечината…
Освен затемнувањето, на 5 јули месечината ќе биде полна, во знак на Јарец.
Јарецот е природно десетто поле на зодијакот, полето на кариерата, професијата, угледот, статусот во општеството, деловните и социјалните активности, итн. Лунарното затемнување честопати дава емотивни проблеми, стравови, грижи, депресија, нервоза неколку дена пред затемнувањето.
Во неделата, 21 јуни, се случи затемнување на Сонцето во Ракот и ова затемнување сега е кулминација на тој настан. Ако сте решиле да запрете нешто и да започнете во времето на затемнување на Сонцето околу 21 јуни, ова се денови кога ќе ги погледнете резултатите.
Ако таа промена била успешна, очекувајте успех во наредните денови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …