Tag Archives: секој знак

ЗАТЕМНУВАЊЕТО НА СОНЦЕТО НА 4. ДЕКЕМВРИ ВАКА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВАШИОТ ХОРОСКОП: Некои ќе блеснат како ѕвезди, на други минатото ќе им се ПОВАМПИРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веќе во првата недела од декември се соочуваме со силната енергија што ја носи затемнувањето на Сонцето кое ќе се случи на 4. декември во огнениот знак Стрелец. Иако …

Повеќе »

Астролог објаснува што ни носи спојувањето на Венера и Плутон во знакот на Јарец

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологот Олга Савиќ, Venerasapapilotnom.com, што точно значи спојувањето на Венера и Плутон во знакот Јарец и како тоа се одразува на нашето секојдневие? „Венера влезе во знакот Јарец на …

Повеќе »

Најсексапилни знаци на Зодијакот – Топ листа од прв до последен! Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Значи, дали е тоа Јарец, Риби или Овен? Ајде да одиме по ред: 1. Водолија Мажот и жената во овој знак претпочитаат да седат, да пијат кафе и да …

Повеќе »

Ова се најдобрите пријатели за секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој во животот има потреба од пријател со кој може да сподели среќни и тажни моменти, некој кој е секогаш тука, кој не разбира во секоја ситуација. Еве кои …

Повеќе »

Што ве прави одлични во кревет, според хороскопскиот знак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој од постоечките 12. хороскопски знаци има нешто што ве прави да се истакнувате за време на водење љубов, поради што вашите партнери го паметат или поради што му …

Повеќе »

Како да се помирите со нив: Бикот не прифаќа компромиси, Скорпиите најмногу се склони кон одмазда…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Скорпиите се најголемите одмаздници меѓу знаците. Ако веднаш не побарате помирување и прошка, ќе ве стават на „црната листа“. Девиците се луѓе кои многу лесно им простуваат на луѓето …

Повеќе »

Радикалните промени што ги носи полната Месечина во Бик во вашиот знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната Месечина во Бик, со делумното затемнување на 19. ноември, покрај финансиските превирања и ослободувањето од се што е негативно, испраќа апел да се внимава на системот на вредности …

Повеќе »

На 19 ноември ни доаѓа полната Месечина – секој знак го очекува некоја промена, а ОВОЈ ЗНАК ќе доживее нешто неочекувано!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволете му на универзумот да го преземе водството и останете отворени за …

Повеќе »

Како кој знак се справува со измама: Бикот и Рибите се’ враќаат со иста мера, а еден знак понижува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тешко е да се соочите со вистината и да прифатите дека партнерот ве изневери. Реакциите на луѓето за изневерувањето се различни, некои може да простат, додека за други дефинитивно …

Повеќе »