Tag Archives: месечина

(ЧАСОВИ) Месечева ДИЕТА: Едноставна и ефикасна!

Основата на „Месечева диета е постот во траење од 24. часа кога Месечината е млада. Кога започнува „Месечевата диета“? Во моментот кога Месечината се менува и станува млада. Не мора 24. часа Лабораториските тестови покажале дека не е секогаш потребно да гладувате цели 24 часа, бидејќи клучните ензими се активираат …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ВАКЦИНИРАЛ И БИВШИОТ АСТРОНАУТ: Вториот човек кој одел по Месечината, на 91. година, примил вакцина за Ковид

Бившиот американски астронаут, вториот човек кој одел по Месечината, Баз Олдрин, ја примил првата доза вакцина против корона вирусот, само неколку дена пред неговиот 91. роденден и апелирал до граѓаните на САД да го следат неговиот пример. „Ги замолувам сите да аплицираат за вакцина што побрзо, за животот да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦРВЕНО ЗНАМЕ СО ПЕТ ЅВЕЗДИ – КИНА ГО СПУШТИЛА СВОЕТО ЗНАМЕ НА МЕСЕЧИНАТА: Тие се први, после 50. години, на кои тоа им успеало!

Педесет години после САД и Кина го постави своето знаме на Месечината. Кинеската национална вселенска агенција објави фотографии на кои се гледа црвено знаме со пет sвездички поставено на површината на Месечината. Знамето е снимено од камера на вселенското летало „Čang’e 5“ пред да ја напушти Месечината во четвртокот и …

Повеќе »

Пред нас е најмоќниот период во годината: Замрачувањето на Месечината ќе им го закомплицира животот на овие знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Затемнување на Месечината ќе се случи на 30 .ноември и еве како тоа ќе влијае на секој знак поединечно! Многу луѓе ќе бидат склони кон конфликти и кризи во …

Повеќе »

АСТРО ПРОГНОЗА – На 5. јули не чека помрачување на Месечината: Овој астролошки феномен донесува големи проени на овие знаци…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На 5. јули не очекува помрачување на месечината… Освен затемнувањето, на 5 јули месечината ќе биде полна, во знак на Јарец. Јарецот е природно десетто поле на зодијакот, полето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИКРИЕНО – Ова е ДОКАЗ ДЕКА ВОНЗЕМЈАНИТЕ ПОСТОЈАТ! Првите зборови на Армстронг на Месечината НЕ БИЛЕ ОНИЕ КОИ СИТЕ ГИ ЗНАЕМЕ!

Бројни контроверзии продолжуваат да ја следат мисијата Аполо 11, дури и по повеќе од половина век, откако слета на површината на сателит на Земјата… Петтата мисија, трета со човечки екипаж, на програмата „Аполо“, исто така беше прва мисија која имаше за задача да слета на површината на Месечината. „Аполо 11“ …

Повеќе »

ПОМРАЧУВАЊЕ НА МЕСЕЧИНАТА: Вечерва точно во 21. часот и 24 минути погледнете во небото и заштитете се!

Месечината е симбол на просперитет и буење, но затемнувањето означува скриени работи и дека ништо нема да изгледа како што се чини. Помрачувањето на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа ќе се случи на 5. јуни во 21:24 часот. …

Повеќе »

Денес ќе има прво помрачување на Месечината оваа година: На овие два знаци ќе има најголемо влијание!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Првото помрачување на Месечината, од вкупно шест, ќе се случи денеска… Помрачувањето на месечината, кое ќе се случи денеска, на 10-ти јануари, особено ќе влијае врз сите хороскопски знаци, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатно откритие – ВИСТИНСКА РИЗНИЦА ПОД ЗЕМЈИНАТА ПОВРШИНА: Научниците пронашле стар резервоар на лава и дијаманти стари колку и Месечината!

Пронајден е стар резервоар на лава и ризница на дијаманти на околу 410 км под површината на Земјата. Таканаречените резервоари за лава се смета дека се стари колку и Месечината и се создадени пред 4,5 милијарди години. Нивното постоење е потврдено од страна на меѓународен тим истражувачи кои измериле хелиум …

Повеќе »