Tag Archives: тенис

Ова никој не го очекувал од Надал: Шпанецот со изјава за Ѓоковиќ го изненадил тенискиот свет!

Најдобриот шпански тенисер, Рафел Надал, со изјавата за Новак Ѓоковиќ ги воодушевил љубителите на тенисот. Новак на големо разочарување на навивачите ширум светот повторно доживеал неуспех. Поразен е веќе во второто коло на Мастерсот во Мадрид од Британецот Кајл Едмунд со резултат 2:1 во сетови и го очекува голем пад …

Повеќе »

(ФОТО) АТП Барселона: Циципас немаше никакви шанси – Надал по 11. пат славеше на својот терен

Рафаел Надал се радуваше на 11. титула во Барселона, Шпанецот попладнево лесно со 2-0 (6:2,6:1) во сетови славеше над Стефанос Циципас од Грција. Прекрасната авантура во Барселона на 19. годишниот Стефанос Циципас заврши во финалето. Младиот Грк денеска немаше никакви шанси против Рафаел Надал. Шпанецот лесно со 2-0 во сетови …

Повеќе »

(ФОТО) Се ожени Марин Чилиќ: Круна на осумгодишната љубов со Кристина!

Марин Чилиќ, познатиот хрватски и светски тенисер,вчера, се ожени со својата долгогодишна девојка Кристина Милковиќ, дипломирн психолог…. Брачните завети ги изрекле во Цавтат, Хрватска, бидејќи невестата е од Конавље. Познатиот пар се венчал после осум години врска, а и овојпат се потрудиле интимата да ја задржат за себе, што подалеку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каков татко, таков син: Новак Ѓоковиќ со овој гест повторно воодушевил!

Викендов во Монте Карло била одржана егзибиција во хуманитарни цели, која ја организирала Фондацијата на принцот Алберт од Монако, после што следела забавна програма со учество на деца. @DjokerNole & #Stefan during the #exhibition #MonteCarloRolexMasters (profimedia) #Djokovic pic.twitter.com/8sYIzaltOT — mrs_mockery (@Inna_Dro) April 15, 2018 Додека Стефан внимателно го следел хуманитарниот …

Повеќе »

(ФОТО) АТП Монте Карло: Втор ден за тениски пресметки!

Првиот ден од Мастерсот во Монте Карло е зад нас…Фаворитите, некако, минаа понатаму, а најмногу мака имаше Милош Раониќ кој мораше во три сета да игра против младиот Французин.Убедлив, иако повреден беше и Кеи Нишикори кој го елиминира Томаш Бердих. Најмалку труд потроши Новак Ѓоковиќ кој против земјакот Лајовиќ славеше …

Повеќе »

(ФОТО) Денес стартува АТП Монте Карло:Надал и Новак во ист дел на ждребот!

Денес во Монте Карло и’ официјално започнува сезоната на земја, а на турнирот ќе играат и Новак Ѓоковиќ но и Рафаел Надал кој го брани насловот. Новак Ѓоковиќ е поставен за деветти носител и во првото коло ќе се состане со квалификант, но веќе во второто коло го очекува многу …

Повеќе »

(ФОТО) Стасало бебето: Се породила Ана Ивановиќ!

Српската тенисерка, и германска снаа, Ана Ивановиќ, се породила во Чикаго и на свет го донела своето прво дете. Ивановиќ родила момче. Вестите прво биле објавени на Твитер, а следеле и многу честитки и желби за добро здравје на мама Ана и тато Бастијан Швајнштајгер, кој го пропуштил својот натпревар …

Повеќе »

(ФОТО) Борис Бекер му дал шокантен совет на Ѓоковиќ: Мораш да се жртвуваш!

Новак, остави го семејството… Легендарниот германски тенисер Борис Бекер одлучил да го посоветува својот бивш играч Новак Ѓоковиќ и воедно да објасни поради што поранешниот ас не игра на врвно ниво. Во фактот дека Ноле повеќе пати рекол дека тенисот повеќе не му е приоритет, Бекер кој со Новак се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лажната тениска „ѕвезда“, Дарко Грнчаров го измамил светот и се појавил како експерт во емисија во живо на ББЦ

Дарко Грнчаров со сигурност ќе остане запаметен по неговата неверојатна желба да го добие медиумското внимание, и да стигне до терените на кои играле светските тениски ѕвезди. BBC биле измамени од лажен тенисер кој се појавил на Radio Five Live да зборува за неговите видувања во поглед на хомофобијата во …

Повеќе »