За само неколку секунди: Со помош на овој трик рерната и стаклото на туш кабината ќе блеснат како никогаш порано!

Чистењето на стаклото на туш кабината може да биде вистински кошмар. Истото важи и за чистење на рерната на шпоретот.
Но, една мајка открила генијален трик на Интернет со помош на кој ќе си ја скратите работата.
За овој процес на чистење, потребен ви е сунѓер во кој ќе отсечете дупка доволно голема за да ставите една таблета за миење садови во неа.
Пред да започнете со чистење со сунѓерот, натопете ги површините што ќе ги исчистите добро за да таблетата може да делува.
Штом оваа жена го споделила овој трик, многу домаќинки одговориле со желба да го испробаат што е можно поскоро.
“Ова целосно го менува начинот на кој јас чистам. Волшебниот сунѓер го користам на сите стакла и стаклени површини и никогаш не остави гребнатини”, пишува една домаќинка која го проверила овој трик.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Советува искусен пчелар: Ако ве искаса пчела или некој инсект, ова е спас

Ова е најдобриот совет за каснување од пчела или друг инсект и кога немате аптека …