Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Долни Сарај – Охрид

Од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Охрид, “35години
Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”.
Концертот ќе се одржи на 11.08 во Долни Сарај Охрид со почеток од 21:00ч.

This image has an empty alt attribute; its file name is naum-petreski-koncert.jpg
Како и за концертот во Хераклеа Битола и влезниците за Охридскиот концерт по цена од 350. денари можат да се набават преку продажната мрежа на Купикартизасе како и онлајн на следниот линк-
https://www.kupikartizase.com/Events/naum_heraklea


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Сила и Нервоза” новиот сингл на Суперхикс и Фолтин

По долго “крчкање” конечно излегува најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл “Сила и …