Tag Archives: охрид

Со „Рибља Чорба” на концерт под отворено небо на 31-ви јули во Охрид

Една од најпопуларните српски и југословенски рок групи, неверојатно квалитетните и легендарните „Рибља Чорба”, ќе одржат ексклузивен концерт во Македонија на 31-ви јули и тоа на најубавата локација за оваа пригода, а тоа е Античкиот театар во Охрид. Публиката ќе има исклучителна можност да ги чуе безвременските песни на овој …

Повеќе »

Концертна промоција на деби албумот на „Лилит“ во Скопје

Македонскиот музички состав „Лилит“ во недела (25.09) ќе одржи концертна промоција на својот деби албум „ЧУДО“ пред скопската публика. Со почеток во 18 часот, бендот ќе настапи во кафе-барот Филхармонија. „ЧУДО“ е дете на искрена, бескомпромисна љубов кон музиката. Без желба за идентификација со било кој музички жанр, бидејќи секоја …

Повеќе »

Откриваме кои се специјални гости на концертите на Наум во Битола и Охрид “35г. Наум”

Почитувани со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека на јубилејните концерти на Наум во Хераклеа Битола и Долни Сарај Охрид, ќе настапат и специјални гости. На Концертот во Битола на сцената на античкиот театар Хераклеа, како специјални гости ќе настапат: групата Боеми, Зуица Лазова, Владимир Поповски и Татијана Стефановска. …

Повеќе »

Лозано и бендот со двочасовен концерт во Маврово на 2-ри август!

Миленикот на публиката, еден од нашите најпопуларни пејачи, Влатко Лозаноски – Лозано за празникот „2-ри Илинден“ ќе настапи во Маврово. Поточно, Лозано заедно со својот бенд ќе одржат двочасовен концерт во ексклузивниот ресорт „Радика“, а гости се очекуваат од повеќе градови на нашата земја, со оглед на тоа дека овој …

Повеќе »

Лозано и „Некст Тајм“ имаат најпродаван концерт ова лето во Охрид!

На 30-ти јули во „Антички театар“ во Охрид, спектакуларен концерт ќе одржат моментално најголемите музички имиња од нашата земја, милениците на публиката – Лозано и „Некст Тајм“. Лозано и „Некст Тајм“ ќе одржат тричасовен концерт на кој ќе ги пеат своите најголеми хитови, а исто така се планира и изненадување …

Повеќе »

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Долни Сарај – Охрид

Од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Охрид, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи на 11.08 во Долни Сарај Охрид со почеток од 21:00ч. Како и за концертот во Хераклеа Битола и …

Повеќе »

Концерт на годината – Некст Тајм и Лозано во Антички!

Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека за прв пат во Македонија на 30ти јули во Античкиот театар во Охрид заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски звезди, групата Некст Тајм и Лозано. Влезниците за овој спектакл веќе се во продажба преку продажната мрежа на Купикартизасе како и онлајн …

Повеќе »

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола. Почитувани сакаме да Ве информираме дека од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Битола, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Накитена подводната новогодишна елка кај Музејот на вода во Охрид

Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ традиционално, 19-та година по ред, ја накитија новогодишната елка под вода кај Заливот на Коските во Охрид. Со овој гест, од нуркачкиот клуб на уникатен начин им ја честитаат Новата година и божиќните празници на граѓаните. – Подводната елка ќе биде своевидна атракција во склоп …

Повеќе »