Tag Archives: наум петрески

Откриваме кои се специјални гости на концертите на Наум во Битола и Охрид “35г. Наум”

Почитувани со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека на јубилејните концерти на Наум во Хераклеа Битола и Долни Сарај Охрид, ќе настапат и специјални гости. На Концертот во Битола на сцената на античкиот театар Хераклеа, како специјални гости ќе настапат: групата Боеми, Зуица Лазова, Владимир Поповски и Татијана Стефановска. …

Повеќе »

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Долни Сарај – Охрид

Од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Охрид, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи на 11.08 во Долни Сарај Охрид со почеток од 21:00ч. Како и за концертот во Хераклеа Битола и …

Повеќе »

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Хераклеа – Битола. Почитувани сакаме да Ве информираме дека од денес пуштени се во продажба влезниците за јубилејниот концерт на Наум Петрески во Битола, “35години Наум”, кој воедно претставува и концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”. Концертот ќе се одржи …

Повеќе »

Концертна промоција на албумот “Најдоброто од Наум”

Сакаме со Вас да ја споделиме убавата информација дека по повод 35. годишната кариера на македонската и балканска естрада, Наум Петрески и продуцентската куќа АВАРД Промотион, во месец август 2022 ќе го промовираат новото издание ” Најдоброто од Наум“ кое ќе содржи дел од неговите најпознати хитови, со концертна промоција …

Повеќе »

Наум: Време е за убава дружба и квалитетна музика

Се вели најдобрите секогаш одат во пар, а дека е навистина така ќе се увериме уште еднаш оваа сабота (3. октомври) кога најдобриот машки вокал на домашната фолк сцена, после подолга и вонредна пауза, ќе запее на сцената во добро познатиот рибен ресторан „Фиш“ (покрај Вардар). – Се радувам што …

Повеќе »

(ФОТО) Наум Петрески гостин во „Лица и дела“ на ТВ Сонце

Во време на корона вирусот и пожелното седење дома, башка забраната за излегување после 21. часот вечерва на ТВ Сонце во емисијата „Лица и дела“ гостин ќе е Наум Петрески… За нашиот популарен пејач кој кариерата ја започна на „Валандово“ има многу да се зборува, а и многу се знае, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наум Петрески во „Еден на еден“ открива каде земал бакшиш од 12.000 марки!

Во недела не очекува едно весело и разиграно издание на „Еден на Еден“, со Наум Петрески. Фолк пејачот на Жаре му откри кој бил неговиот најголем бакшиш во кариерата.„Тоа беше многу одамна, во Вевчани. Вечерта земавме околу 12.000 марки и околу 3.500 швајцарски франци“, раскажува Наум.Дел од ова шоу ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Наум Петрески стана дедо: Анастасија роди девојче!

Анастасија е најстарата ќерка на фолк-пејачот Наум Петрески, а Андреа е негова прва внука. Прва на Фејсбук се пофали сестрата на Анастасија, Сања. Анастасија, ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески вчера стана мајка. Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Поповски ѝ го дадоа името Андреа. Ова е прво …

Повеќе »

(ФОТО) Наум Петрески двоен дедо: Се омажи Анастасија!

Анастасија Петреска, ќерката на прославениот македонски пејач, Наум Петрески, се чини се сака да биде по нејзино…односно, работите да ги средува како што се редат самите… Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија вчера и официјално се омажи за нејзиниот колега Владимир Поповски. Од денеска, на презимето Петреска му се приклучи …

Повеќе »