(ФОТО) На ѕвездата на Baywatch (54) и било кажано дека е „престара за бикини“. Таа им одговорила со фотографија!

ДОНА Д’ЕРИКО се прослави со улогата на Дона Марко во Baywatch, американската серија која „жареше и палеше“ во 90-тите. Актерката сега има 54. години и се уште изгледа феноменално.

Иако поминаа 33. години од емитувањето на серијата, таа не изгледа како да остарела ниту еден ден, освен што во меѓувреме станалс бринета.„Престара си за бикини“
Актерката не ја крие тајната на својот изглед. Таа отворено зборувала дека ќе направи пластична операција за да ја врати фигурата на Baywatch и да ги отстрани знаците на старост.

Нејзиното неодамнешно видео во бикини со мотив на американско знаме предизвика бурни реакции кај обожавателите кои ја критикуваа дека е престара за бикини, а актерката одговори со нова фотографија во уште попредизвикувачко издание.

„Многу жени се пожалија на моето видео во кое ми кажуваат дека мислеле дека имам повеќе стил, дека сум премногу стара за бикини и очајна. Ќе ви кажам нешто што може да ве изненади. Можам да носам и да правам што и да посакам. Инаку, ова сум јас во бикини чучнувајќи на маса“, објавила актерката на својот Инстаграм профил.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …