(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и Меган Маркл, а начинот на кој принцот од Велс се однесуваше кон Меган ги привлече сите погледи, па тој потег дојде до израз.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)Како вчера вакво нешто беше сосема незамисливо! Врската помеѓу Вилијам и Хари била посложена и променлива, иако помладиот брат јавно кажа дека му недостига најблискиот роднина и дека многу го сака Вилијам!
Тажен настан го иницирал собирањето на браќата, а поканата на Вилијам до Меган и Хари одиграла клучна улога во се. Дознајте што и претходело на таа одлука!

This image has an empty alt attribute; its file name is princovite-so-soprugite-1.jpg


Заедничкото појавување на познати парови беше големо изненадување за светската јавност, која беше изненадена и од потегот на Вилијам кон Меган. Како што беше наведено, принцот од Велс љубезно ја претставил својата снаа кога сите заедно се појавиле пред замокот Виндзор во саботата и ја поканил да им се придружи нему и на Кејт.

Овој гест уште повеќе му дава значење на помирувањето на членовите на британското кралско семејство. А многумина се надеваат дека примирјето ќе потрае и ќе најави нова ера на односи што Мегзит сериозно ја наруши пред две години.
Кралицата Елизабета Втора почина на 8. септември во замокот Балморал, на 96-годишна возраст.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …