Tag Archives: однос

(ВИДЕО) Овој ветеринар го следат милиони, неговата однос со пациентите ретко се гледа

ВЕТЕРИНАРОТ Томас Хамилтон е ѕвезда на TikTok. Неговите снимки од канцеларијата ги следат два милиони луѓе. Д-р Том со своите мали пациенти има однос кој е навистина редок. Тој се обидува да го охрабри секое исплашено кученце или исплашена мачка што ќе му дојде на врата и успева, според снимките …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од момчето Ибрахим со кучињата скитници го освои интернетот

ИАКО многу луѓе грдо ги третираат кучињата скитници или едноставно ги избегнуваат, има посветли примери. Едно од нив е малото момче Ибрахим. Жител на една од соседните згради го снимил како милува две кучиња скитници на пат кон училиште во чеченскиот град Грозни. И’ иако многу деца ќе се плашеа, …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – МАЈКА И И’ ГОВОРЕЛА ДЕКА И ГО УНИШТИЛА ЖИВОТОТ: „На смртната постела ЈА ОТСТРАНИ МАСКАТА ЗА КИСЛОРОД за да ми го каже ОВА – Не пуштив ни солза за неа!“

Токму кога помислила дека завршила со породувањето по три деца, се родила таа, а мајка и многупати и кажала дека и го уништила животот. Еден од најраните сеќавања што ги има е кога и пришла за да ја гали, а мајка и ја оттурнала од неа и и’ рекла: „Бегај, …

Повеќе »

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате вообичаени ритуали при одењето – дали се држите за рака или одите прегрнати? Кој е лево, а кој десно? Дали можеби се бакнувате во јавност? Одговорите на овие прашања во голема мера можат да ги …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНАТА УБАВИЦА ЈА разбеснела јавноста:„МАЖЕНА ЖЕНА не смее да му каже НЕ на мажот во кревет – тоа се само 10. минути од вашиот живот. Сопругот и јас сме како зајаци и затоа сме СРЕЌНИ!“

Каприс Буре, американска бизнисменка, актерка и модел, неодамна ја возбуди јавноста и предизвика бурни реакции велејќи дека мажените жени „не смеат да кажат не“ кога нивниот сопруг сака да имаат односи. Познатата 49-годишна жена откри дека тајната на нејзината добра врска со сопругот Тај Комфорт (55) е дека тие се …

Повеќе »

Починал таткото на пејачката Адел: До смртта не изградиле врска!

Марк Еванс, кој не разговарал со својата ќерка, мултимилионерката Адел, починал на 57-годишна возраст, пренесуваат британските медиуми. Извор од „The Sun“ открива како Марк Еванс не успеал да изгради врска со својата ќерка до крајот, и покрај обидите да ги поправи работите. Adele watching her fans beg for new music …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – Едноставни работи што мажите ги бараат кај жените

Црвената е бојата на страста, па не е ни чудо што мажите се толку привлечени од неа Што сакаат мажите? Одговорот е главно мистерија – и најверојатно ќе остане засекогаш. Но, тоа не ја спречила науката да се обиде да го открие одговорот на оваа загатка на човечката привлечност. Од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две кучиња девет месеци чекале да го запознаат својот „мал брат“ и сега се неразделни!

Постојат многу дебати за тоа дали е добро да имате домашни миленици во бременост и дали се свесни дека се создава нов живот во телото на нивниот сопственик. Иако експертите се разидуваат околу тоа дали е добро или лошо да се има куче за време на бременоста, скоро сите се …

Повеќе »

Принц Хари:„Короната е казна на мајката природа за нашето однесување“

Принцот Хари прв пат се огласи откако неговата сопруга Меган Маркл објави дека имала спонтан абортус. Овој пат принцот го објасни своето мислење за короната. Принцот Хари го презентираше својот став за пандемијата на коронавирусот за платформата „WaterBear“, која се занимава со еколошки и климатски проблеми и рекол дека она …

Повеќе »