(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска во новата песна и спот открива кој е нејзиниот „ПОРОК“!

Нашата популарна пејачка Тамара Тодевска со нова интересна соработка со Урбан Рекордс. 

Тамара на Јутуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за ПОРОК. До соработка дојде по одлуката на Тамара спотот да го изработи и реализира режисерскиот тим на Урбан Рекордс.


Песната е во нејзин поп стил, но овој пат со примеси на трап. Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман Лазар Цветковски и Тамара, микс и мастеринг Лазар Цветковски.


Спотот го изработија Били Д и Гордан Божиновски. Како модел се појавува девојката Имам Тотиќ.


Се снимаше во студио во Скопје. За стајлингот на Тамара се погрижи Игор Марков. 

Оваа е едно мало освежување во веќе изградениот музички стил на Тамара, која секогаш ги следела музичките и модни трендови.

 Во продолжение новиот видео запис за Порок “, за кој цениме дека изгледа светски, па погледнете и вие…

gg

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …