Tag Archives: тамара тодевска

(ВИДЕО) Тамара Тодевска искрено за разводот: „Живеев во агонија, конечно излегов од кафезот“

По седум години брак со македонскиот кошаркар Александар Димтровски, пејачката Тамара Тодевска решила да стави точка на нивната љубовна приказна. Како што вели и самата, одлуката не ја донела преку ноќ, а денес е среќна што конечно може повторно да здивне, открила за „Гранд магазин“. Нејзината најнова песна „Нијагара“ е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска има нова ХИТ песна, фантастичната балада – „Савршен крој“

Тамара Тодевска уште еднаш ги покажа своите вокални способности со оваа песна, која сигурно ќе биде хит, и уште еднаш го сврте вниманието и покажа дека е меѓу најдобрите пејачки во регионот. Песната „Савршен крој“ на Тамара Тодевска е новиот сингл во продукција на фондацијата „План Б“. Една од најпознатите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска во новата песна и спот открива кој е нејзиниот „ПОРОК“!

Нашата популарна пејачка Тамара Тодевска со нова интересна соработка со Урбан Рекордс.  Тамара на Јутуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за “ПОРОК“. До соработка дојде по одлуката на Тамара спотот да го изработи и реализира режисерскиот тим на Урбан Рекордс. Песната е во нејзин поп стил, …

Повеќе »

(ФОТО) Короната не ја одмина ниту Тамара Тодевска:„Ајде нека е честито…Не сум добро имам симптоми…“

Пред нецели две недели Тамара и Тијана имаа концерт на една интернет платформа кој помина одлично, а со денешната објава ги исплаши своите фанови. Имено денес нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот Инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата таа го прикажа и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После 15. месеци Тамара се обидува да ја исправи грешката за погрешно испеаната химна: Под градите ги истетовира македонските револуционери!

Минатата година на прославата на Денот на САД Тамара ја испеа македонската химна но на социјалните ми бешеосуден бидејки изоставу цела строфа, делот во кој се набројуваат македонските револуционери… Откако во емисијата „Бекстејџ“ македонската пејачка Тамара Тодевска призна дека ненамерно направила грешка при интонирањето на химната и дека планира да …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарски „Труд“: „Во вените на Тијана Дапчевиќ тече бугарска крв“- Ги присвојуваат сестрите Тодевски или…

Според бугарските новинари сестрите Тијана и Тамара се родени од татко Велко македонски Бугарин и мајка Србинка Бранка, од Босна и Херцеговина(Република Српска). Бугарските новинари си продолжуваат по старо – сакаат се’ да присвојат и да има само Б’лгари што го потврдува и написот за Тијана Дапчевиќ во весникот „Труд“… …

Повеќе »

(ФОТО) И’ Нокаут на свирка, ама свирка на дистанца!

По одличната минатонеделна свирка на дистанца со Тамара, следува нова тура македонска музика – овој пат дружба со единствените Нокаут. View this post on Instagram About Friday night😍 We did it. Amazing gig after loooong time😍Thank u everybody for coming and respecting the rules ❤️ Photo @martintrajanovski Hair and makeup …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска подготви нова песна …И’, сигурно ќе ви се допадне!

Можеби најдобрата пејачка на „Песна на евровизија 2019“, нашата Тамара Тодевска која го оствари историскиот пласман за Македонија на овие музички натпревари и не е толку присутна на мак – поп сцената, поради настапите во Португалија, Данска…но затоа со својот тим подготви нова песна… View this post on Instagram #monsters …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска повторно е активна: Најави настапи во Шпанија!

После возбудувањата со „грешките“ во изведувањето на националната химна Тамара Тодевска „се примири“… Но, сега е повторно активна на социјалните мрежи со објава дека започнува интернационална кариера… Стартот е на 5. октомври со настап во Мадрид. Рака на срце, не радуваат нејзините интернационални настапи, особено што беше прогласена за најдобар …

Повеќе »