Tag Archives: ново видео

(ВИДЕО) Фолк пејачот Јордан Митев го промовира спотот за песната „Да се живи здрави младоженците”!

Ние македонците сме народ со сопствена традиција, култура, фолклор, и сметам дека обврска, но и чест на секој македонски артист е тоа да го негува, претставува и надградува на најдобар можен начин… Фолк пејачот Јордан Митев го промовира спотот за песната “Да се живи здрави младоженеците”, песна која ја сними …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во 81. година Мишо Ковач објавил ново видео – обожавателите се воодушевени

Мишо Ковач (80) објави спот за песната „Чувајте ми ја песната“ од албумот Budi čovjek dobre volje од 1999 година, и ова е првиот од четирите нови видеа што пејачот ги сними на крајот на септември годинава во Подстрана. Освен оваа песна, Мишо сними и видеа за „Секогаш остануваше иста“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) РИТА ОРА: Фановите се воодушевени од новата песна и атрактивното издание во црвен костум!

Пејачката Рита Ора објави видео запис за новата песна „You For Me“. Фановите се воодушевени од музиката, но и од нејзиното атрактивно издание. На видеото, пејачката плива во базенот во црвен костум, уживајќи во летната магија. Многумина оценија дека песната звучи одлично, но дека и’ таа изгледа одлично: „Фантастична песна, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска во новата песна и спот открива кој е нејзиниот „ПОРОК“!

Нашата популарна пејачка Тамара Тодевска со нова интересна соработка со Урбан Рекордс.  Тамара на Јутуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за “ПОРОК“. До соработка дојде по одлуката на Тамара спотот да го изработи и реализира режисерскиот тим на Урбан Рекордс. Песната е во нејзин поп стил, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ“ – Објавена вонемирувачка снимка настаната непосредно пред смртта на Џорџ Флојд – МОЛЕЛ ДА НЕ ГО УБИЈАТ!

„Добро, г-дин офицер. ТВ молам, не ме убивај. Те молам, човеку“, се зборови на Афроамериканецот Џорџ Флојд непосредно пред да биде убиен. Ова може да се види во вознемирувачкото видео снимено од полициската камера. Видеото е снимено од камера што полициските службеници ги носат на своите униформи, пишува американскиот Huff …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов клип од „Лига на праведните“: Интернет полудел по Супермен во црн костум!

Зак Снајдер со фановите поделил нов трејлер… За време на интернет-панелот на Конвенцијата за стрипови во Сан Диего, режисерот Зак Снајдер одлучил со фановите да сподели краток клип од својата нова верзија на „Лигата на праведните“. Во клипот може да се види Супермен во црн костум, а обожавателите се воодушевени, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мијата го претстави новото видео „REGRET“

Мијата го претстави новото видео со песната „REGRET“ која е дел од нејзиниот албум „Небеска“, а која дури сега во овие кризни времиња дочека своја видео илустрација. REGRET e производ на соработката на Мијата со Давор Јорданoвски кој се потпишува како аранжер а таа е автор на музиката и текстот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов трејлер за „No Time to Die“: Дали новиот филм за Бонд ќе промени се?

Продуцентите на најновото, 25. продолжување на филмот за Џемс Бонд – „No Time to Die“ ги искористиле своите 30. секунди на финалето на „Супер Боул“ за да најават што не очекува во април... Клипот од 30. секунди ветува дека 25. Бонд филм „No Time to Die“ ќе смени сè што …

Повеќе »

(ВИДЕО+18) Џони Деп и Мерилин Менсон снимиле видео клип со оргии со напола помлади манекенки!

Џони Деп и Мерилин Менсон се долгогодишни пријатели, но ретко кој очекувал дека ќе снимат видео полн со сцени од оргии. Станува збор за спотот за новата песна „Kill4Me” на Менсон во кој главната улога ја носи Џони Деп окружен со разголени, многу помлади манекенки. Сценариото за видеото го осмислил …

Повеќе »