(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ НА ​​ЗЕМЈОТРЕС ЗА ВРЕМЕ НА ЈАВУВАЊЕ ВО ЖИВО – Ова сме го виделе само во филмови за катастрофи: Репортер известувал во живо, луѓе оделе по улица, а потоа се урнала зграда

Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени ја погоди областа околу Кахраманмараш
Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени по Рихтер денеска ја погоди Турција, по оној од 7,8 што го потресе југоисточниот дел на земјата пред понеделник наутро и во кој според последните податоци загинаа повеќе од илјада луѓе.

Нов земјотрес ја погоди областа околу Кахраманмараш, малку северно од Газиантеп, околу 11:30 часот по наше време.


На социјалните мрежи се појавија видеа кои го покажуваат моментот на тој втор земјотрес.


Во едно видео, репортер во живо пријавил дека оди по улицата помеѓу блокови згради. До него се движеле жители повредени од силните земјотреси.

После тоа е снимено како зградата почнува да се урива, а репортерот и луѓето панично трчаат кон отворениот простор.

Извор: net.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

На регионот, како и на Македонија и се закануваат локални поројни поплави: Од вечерва, па и во текот на наредната недела силни врнежи, грмежи и временски непогоди

Метео прогноза на Славчо Попоски: Под влијание на циклон од западна Европа, од вечерва, па …