(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ? Тој е еден од најдобрите на сите времиња, а вака изгледаше – се појави хит видео!

Во улога на модел на модна ревија се нашол и Пеп Гвардиола…
Пеп Гвардиола (52) е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Со стилот на игра и новите идеи промени многу работи, а сега се појави и една негова снимка која воодушеви многумина. Не се работи за некој тактички потег или настани поврзани со фудбалот, туку за модна ревија на која тој бил модел.


Додека го носел дресот на Барселона во 1993 година, Гвардиола се испробал во нова улога. Тој ја носел облеката на познатиот моден дизајнер Антонио Миро. Видеото на социјалните мрежи го погледнале неколку милиони луѓе, а не сите веднаш го препознале, пред се поради неговата коса. Иако се чини дека, според, неговата реакција не ужива премногу. „Дали го принудија да оди по пистата под закана со оружје“, се пошегувал еден маж на Твитер.

Гвардиола сега е тренер на Манчестер Сити и на крајот од сезоната ќе се бори за двата најважни трофеи. За куповите во Премиер лигата и Лигата на шампионите. Во Англија „го брка“ Арсенал, додека во четвртфиналето од елитното натпреварување ќе игра против Баерн Минхен.

Инаку, неговата ќерка Марија Гвардиола се занимава со манекенство и често објавува фотографии на социјалните мрежи.
Ова е неговата ќерка Марија:


Фото: Принтскрин/TWITTER/EUROFOOTCOM

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …