Tag Archives: модел

(ФОТО) Се сеќавате ли на оваа „бомба“ од осумдесеттите? Еве како таа изгледа денес на 68 години!

Помина долго време откако Кристи Бринкли ги красеше насловните страници на познатите модни списанија. Сепак, може да се каже дека таа се уште го привлекува вниманието на јавноста и на 68 години. View this post on Instagram A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) Пензионираниот модел ужива во животот. ТЧесто …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВСТРАЛИСКИ МОДЕЛ – Ел Макферсон на 58 години позирала во бикини и воодушевила со својот феноменален изглед

Австралискиот модел Ел Макферсон воодушеви со својот феноменален изглед во шестата деценија. Имено, таа на својот Инстаграм профил објави видео на кое позира облечена во бикини и краток џемпер. Нејзината одлична фигура е резултат на нејзината посветеност на редовните тренинзи. Освен тоа, медитацијата и помага да го одржи своето здравје. …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано. На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да …

Повеќе »

(ФОТО) Најубавиот принц се оженил со модел за машки списанија: Денес е дел од кралското семејство!

Војводата од Вермланд и синот на кралот Карл XVI Густаф и шведската кралица Силвија, принцот Карл Филип привлече големо внимание во јавноста поради својот неодолив изглед. Тој е многу активен во извршувањето на кралските должности, па јавноста често може да го види во медиумите. Она што е интересно е дека …

Повеќе »

(ФОТО) На Керолин КОСАТА ПОЧНАЛА ДА И ПОБЕЛУВА ВО ДВАЕСЕТТИТЕ А НА 54 ГОДИНИ СТАНАЛА МОДЕЛ: Жена која ги скршила сите стереотипи и предрасуди

Таа е доказ дека не постои невозможно Керолин Лабоучер има 58. години, има две деца и живее во Дубаи. Почнала да седи во своите дваесетти години, а на предлог на ќерката Мими станала модел на 54. години. Во младоста ја фарбала косата и се обидувала да ја сокрие седата коса, …

Повеќе »

(ФОТО) ГРЕЈС Е ДОКАЗ ДЕКА ЛУЃЕТО СО ДАУНОВ СИНДРОМ МОЖАТ СЕ: Она што го направи оваа млада жена е неверојатно!

Грејс има порака за сите нас: „Не дозволувајте другите да ви кажуваат како да го живеете својот живот и што можете, а што не можете да правите“. Пред 26. години Грејс Стробел е родена со Даунов синдром, а лекарите и рекле дека нема да може да чита ниту да врзува …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКВО ТЕЛО НЕ ДОАЃА САМО ОД СЕБЕ: Ирина вежба секој ден по два часа, а ќе се шокирате од тоа што јаде!

Ирина Шајк заработува пари благодарение на нејзиниот добар изглед, а поради тоа многу сериозно ги сфаќа вежбањето и исхраната Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица. Ослободена од притисокот на јавноста и папараците кои ја следеа за време на врската со Бредли Купер но и Канје Вест, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Dacia Duster како продолжена деловна лимузина

За оваа прилика Duster е продолжен за 152 см, а меѓуоскиното растојание е растегната на дури 419 см. Механичко-технолошкиот факултет во Питешти, Романија неодамна организираше саем за автомобили со различни проекти на своите студенти. Една од најважните теми на саемот беше преработката на возилата Дачија, компанија која има фабрика во …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ПРЕКРАСНАТА МАНЕКЕНКА – РАСТЕНА ВО СИРОМАШТИЈА, РАБОТЕЛА НА ПАЗАР: Бившиот го испратила на ПСИХИЈАТРИЈА, па се омажила за еден од најбогатите луѓе во светот!

Руската манекенка Наталија Водијанова пораснала во многу сиромашно семејство. Таа има две полусестри, од кои едната е родена со церебрална парализа. Бидејќи татко им ги напуштил, Наталија била принудена да заработува пари за да преживее со сестрите и мајка си. За да и овозможи лекување на една од болните сестри, …

Повеќе »