Tag Archives: модна ревија

(ФОТО) Ќерката на Синди Крафорд со последното издание неодоливо потсети на својата славна мајка

Каја Гербер се појави на гала во Лос Анџелес во саботата, а покрај впечатливото модно издание кое ја истакна нејзината прекрасна фигура, многумина забележаа колку манекенката на овој настан личи на нејзината мајка Синди Крафорд. Облечена во парчиња од брендот Alaïa, од глава до пети, 21-годишната манекенка споила набрано здолниште …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЗАСЕНИЛА ПОМЛАДИТЕ МАНЕКЕНКИ – Германската актерка маѓепсала со својата природна убавина на 72. години за време на модна ревија во Париз

Германската актерка Ирис Бербен со својот изглед докажала дека убавината не познава години на ревијата за L’Oréal на модната недела во Париз. Бербен се појави во 70-тите години на минатиот век, а оттогаш има изиграно бројни филмски и телевизиски улоги пред камерите, а иако сега има 72. години, нема намера …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано. На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да …

Повеќе »

(ФОТО) МОНИКА БЕЛУЧИ ВО НАЈТЕСЕН ЦРН ФУСТАН И ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ ПОКАЖАЛО ГОЛЕМО ДЕКОЛТЕ: Никогаш не изгледала послабо!

Моника Белучи (57) се појавиЛА на забавата по ревијата на „Долче и Габана“ и оставила силен впечаток кај сите присутни. Моника Белучи на ревијата на „Долче и Габана“ се појавила облечена во црн тесен фустан кој достигнувал до под колената. Со овој фустан актерката носела и црни тесни чизми со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трајно деформираната Линда Евангелиста се врати на модната писта

За Линда Евангелиста во последните години многу се зборуваше и пишуваше, а причина за тоа беше драстичната промена на нејзиниот изглед. Во март оваа година, канадската манекенка објави официјална изјава во која се вели дека е „трајно обезличена“ од процедурата „Zeltik Cool Sculpting“ што го направила спротивното од ветеното“: „Масните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ ЈА ПОКОРИЛА РЕВИЈАТА: Изгледала како милион долари, а ако продолжи вака ќе го надмине успехот на нејзината мајка

Дева Касел доминирала на ревијата! Ќерката на Моника Белучи во последно време привлекува големо медиумско внимание. Младата Дева Касел неодоливо потсетува на својата мајка, а многумина и предвидуваат многу успешна кариера. Неодамна пишувавме за неа и нејзиното позирање за познатата модна куќа „Долче и Габана“. Дева си ја заврши работата …

Повеќе »

(ФОТО) Адријана Лима во мини фустан ја продолжи модната револуција која ја започна Ријана

Модната револуција започна и сега е јасно дека смелиот труднички изглед на Ријана има големо влијание врз модниот свет. Манекенката Адријана Лима прошета по пистата на ревијата на Александар Ванг во Лос Анџелес, а во таа прилика облече мини фустан кој го открива нејзиниот труднички стомак. Ако нешто е доказ …

Повеќе »

(ФОТО) Најубавата жена во историјата на филмот изгледа магично, прекрасната Изабел Аџани

Убавата француска актерка Изабел Аџани плени со својата елеганција, харизма и убавина во седмата деценија. Неодамна ја видовме на ревијата на Диор во Париз во долг црн капут во А линија, а го надополни со ефектни, шик детали – шал врзан во ретро стил и ракавици. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ревијата на Долче и Габана е спектакл – екстраваганција или е премногу?

Според многумина тие повторно приредија моден спектакл. Италија и модата стануваат синоним за екстраваганција, а се чини дека модната куќа „Долче и Габана“ се особено во прв план. На модната недела во Милано, познатото дуо Доменико Долче и Стефано Габана ја претставија зимската колекција за сезоната 2022/23. Ревијата сигурно ќе …

Повеќе »