Tag Archives: пеп гвардиола

ФИНАЛЕ НА ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ: Пеп ја сака круната на ерата, а Тухел сака реприза на 2012 година!

Дојде и тој ден – се игра финалето во Лигата на шампионите (ТВ Арена спорт 1, 21 часот) Пеп или Тухел? Маунт или Фоден? Хаверц или Де Брујне? Кој ќе ја освои Лигата на шампионите, Челси или Манчестер Сити? Пред нас е англиското финале од најважното европско натпреварување, а може …

Повеќе »

Официјално – Пеп Гвардиола го продолжил договорот со „Манчестер Сити!

Останува на Етихад Манчестер Сити потврди дека го продолжил договорот со шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола до летото 2023. година. „Се чувствував добредојдено откако дојдов овде. Постигнавме големи работи, освоивме трофеи и победувавме и горд сум на тој успех. Таквата поддршка е најдоброто нешто што може да го има менаџерот. Имам …

Повеќе »

Гвардиола си заминува од Сити: Познати двајца кандидати за негов наследник

Пеп Гвардиола е поблизу до заминување отколку да остане на клупата на Манчестер Сити. Како што одминуваше времето, а сè уште нема преговори за продолжување на соработката, се чини дека дојде време Сити да сврти нова страница. Договорот на Гвардиола истекува на лето, а пет години му се најдолгиот период …

Повеќе »

ЛИГА НА ШАМПИОНИ – Сите си отишле од Етихад, а на теренот останале само Пеп и Зидан

МАНЧЕСТЕР СИТИ влезе во четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако во реванш мечот го совлада Реал Мадрид со 2-1 пред празните трибини на стадионот „Етихад“, со истиот резултат што го имаа и на првиот натпревар одигран пред пет месеци во Шпанија. Манчестер Сити дојде во водството во 9-та минута со …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ЗАСИЛУВАЊА – Пеколниот план на Гвардиола од 330. милиони евра: „Сити“ довел двајца, бараат уште четири играчи!

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола сака да донесе уште четири играчи во Манчестер Сити до почетокот на новата сезона во Премиер лигата, која е закажана за 12. септември, пишува Sky Sports. Граѓаните официјално го потврдија трансферот на Нејтан Аке од Борнмаут за 45. милиони евра, а го обезбедиле и потписот на …

Повеќе »

Мурињо му порачал на Гвардиола:„Ако се плашиш, остани дома да гледаш Бундес лига!“

На видео конференцијата на тренерите на клубовите во Премиер лигата, Жозе Мурињо ги искарал Пеп Гвардиола и Френк Лампард, кои се најгласните застапници што чекаат со продолжението на сезоната прекината поради пандемијата на коронавирус. „Ако сте толку загрижени за враќањето на натпреварите, останете дома и гледајте ги натпреварите во Бундес …

Повеќе »

Меси и Гвардиола донирале по 1. милион евра за борба против корона вирусот

Најдобриот фудбалер на светот и напаѓач на Барселона, Аргентинецот Лео Меси донирал еден милион евра за борба против коронавирусот. Донацијата на аргентинскиот репрезентативец ќе биде поделена помеѓшу Клиничката болница во Барселона и еден медицински центар во неговата земја. „Лео Меси даде донација за клиниката за борба против коронавирусот“, напишале од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Агуеро го уништил – Гвардиола на бекот од 50. милиони евра му објаснил како да се брани од дриблинг!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е познат како еден од најдобрите учители во светот на фудбалот, а на Интернет се појавило видео во кое му објаснува на неговиот дефанзивец Кајл Вокер како да се брани во ситуација еден на еден. Видео кое се појави на Интернет, покажува ситуација кога …

Повеќе »

(ФОТО) Пеп Гвардиола има колекција часовници вредни повеќе од 1.000.000 фунти!

Пеп е голем љубител на часовници, и тоа од оние најпознатите, па меѓу нив се издвојувале и неколку „Ролекси“ секој во вредност од повеќе од 10.000 фунти Предводникот на Манчестер Сити, Шпанецот Пеп Гвардиола, во првото коло од новата сезона против Арсенал забележа победа, а на тој натпревар беше облечен …

Повеќе »