Tag Archives: тренер

(ВИДЕО) ЧОВЕК КОЈ СЕ ИЗЛЕКУВАЛ ОД КОРОНА ВИРУСОТ МИНАЛ ПОКРАЈ НОВИНАРИТЕ И БЕСНО ИМ ПРЕФРЛИЛ:„Би требало сите да се заразите!“

Португалскиот тренер Жорж Жезус (65) после само 10. дена се излекувал од корона вирусот, а новинарите кои бараале изјава од познатиот стручњак го добиле одговорот: „Сите треба да бидете заразени со корона“. Тренерот на Фламенго се врати од Бразил во Португалија, но немал најзгоден прием на аеродромот во Лисабон. Екипите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПРИЗОР ОД БАЗЕН: Тренерот исчезнал под вода откако го грабнал КИТ УБИЕЦ!

Во познатиот аквапарк „Sea World“во Сан Диего, кит убиец, пред шокираната публика го нападнал тренерот и го повел на непланирано возење – под вода. На самиот почеток на видеото, во десниот долен агол, тренерот скока во вода од грбот на китот убиец. Почнува да плива кон работ на базенот, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОСПИТНИ МЕРКИ – Шамари во соблекувална:После натпреварот тренерот ги „шамарал“ сите играчи!

Разочаран поради изданието на своите фудбалери, а посебно поради тоа што не ги слушале неговите совети, еден турски тренер, решил да го промени методот. Наместо зборови – преминал на шамари. Поделил дванаесет шамари за комплетниот прв тим и една резерва,веднаш штом влегол во соблекувалната, а потоа почнал да им вика …

Повеќе »

Легендата на „црвено-црните’, Андриј Шевченко е новиот тренер на „Милан“!?

Малдини и Бобан се дел од раководството на Милан, екипата се мачи во првенството, Шевченко е селектор на Украина но и добар пријател со двоецот од Милан. Легендата на  Милан, Андриј Шевченко,актуелен селектор на Украина, ќе го следи мечот меѓу „Аталанта“ и „Шахтјор“ во Лигата на шапмпионите, посетата на Италија …

Повеќе »

(ФОТО) Синиша Михајловиќ искрено:„Имам леукемија, но останувам тренер!“

Синиша Михајловиќ денеска на прес конференција соопштил дека има леукемија, набргу откако Болоња ја спасил од испаѓање од Серија А и со неа го продолжил договорот. „Дојдовме тука за да разјасниме некои работи околу состојбата на Синиша, но веднаш да биде сосема јасно, Синиша останува тренер на Болоња без оглед …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го нападнал лав во циркус и тоа пред деца:„Немаше да преживеам да ме каснеше за вратот“

„И’ тие можат да бидат нерасположени баш како луѓето. Кога ќе се разбудат лошо расположени, такви се цел ден. Но, луѓето се многу поопасни од лавовите. Моѓеш со некго да бидеш пријател и потоа да ти забие нож во грбот“, вели тренерот. Лавот го нападнал тренерот Хамаду Коута (32) за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трагедија која го одбележала животот на Роџер Федерер: Кога и да го слушне негово име не може да ги запре солзите!

„Не сакаше да бидам неостварен талент. Кога умре, тоа зе мене беше повик, почнав да тренирам уште повеќе и поинтензивно“ Пред 16 години се случила трагедија која го одбележала животот и кариерата на славниот швајцарски тенисер Роџер Федерер. На спомен на неговиот трагично починат тренер Питер Картер, Роџер Федерер ни …

Повеќе »

(ФОТО) Имал 185. килограми а сега е тренер: „Јадев осум сендвичи со сланина дневно!“

47. годишниот Ралф Лоулес за две години ослабнал неверојатни 107. килограми. Бил тежок 187. килограми, се прејадувал со осум сендвичи со сланина во текот на денот, а потоа одлучил да направи промена. Откако 15. години не бил во врска, ја променил својата рутина. Денес е тешок 78. килограми и станал …

Повеќе »

(ФОТО) Што се случува со Ѓоковиќ? И’ Агаси го напуштил:„Имав најдобра намера, но…“

Американецот Андре Агаси повеќе не е тренер на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, јавува ЕСПН. Легендарниот тенсиер до вчера работел во стручниот штаб на Ѓоковиќ како повремен тренер, бидејќи покрај српскиот тенисер бил, главно, на поголемите турнири. ESPN reporting that Andre Agassi is no longer coaching Novak Djokovic. — Stuart Fraser …

Повеќе »