(ВИДЕО) Тренинг дома кој бргу дава резултати: Го затегнува и обликува баш секој мускул во телото!

Овој дваесетминутен тренинг ќе го преобликува целото тело
Овој тренинг ги активира сите мускули во телото, го започнува метаболизмот и започнува разградување на масните наслаги.
Ако го изведувате најмалку 4.пати неделно, резултатите ќе ги забележите по еден месец. Бидејќи станува збор за комбинација на кардио и вежби за обликување, ќе имате помалку масни наслаги, но и обликувани мускули.
Не ви треба ништо друго освен простирка за вежбање или пешкир.
Тренингот трае само 20 минути, а толку многу време секој од нас може да одвои. Започнува со вежби за нозе, продолжува со вежби за задник и завршува со движења кои се фокусираат на обликување на стомачните мускули.
Ако ви е тешко да го изведете, може да го паузирате видеото 30 секунди помеѓу серија вежби. Прилагодете го темпото на вашето ниво на фитнес.
Еве како изгледа целиот тренинг:


Фото: Принтскрин/youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ достојно го претставија македонското карате во Анталија

Членовите на скопскиот клуб „Макпетрол“, Петар Заборски и Петар Спасеновски, остварија солидни резултати на неодамнешниот …