Tag Archives: затегнување

(ФОТО) УБАВИНАТА НА ПРВО МЕСТО – Ким Кардашијан ги покажала резултатите од „болното, но вредно“ затегнување на стомакот

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман за нејзиниот добар изглед. На својот Инстаграм, Ким споделила фотографија од нејзиниот стомак по третманот на негово затегнување, покажувајќи ги резултатите. „Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди”, напишала Кардашијан …

Повеќе »

БЕЛКАТА ПРАВИ ЧУДА ЗА НАШАТА КОЖА: Еве како би требало да ја користите наместо СКАПИ КРЕМОВИ!

После третирање на лицето со белка од јајце, кожата ќе биде затегната, чиста и сјајна. Доколку сте останале без креми кои нормално ги нанесувате на кожата на лицето, ви предлагаме да пронајдете алтернатива во една намирница што ја чувате во фрижидер – јајце, поточно белка од јајце. Белката содржи протеин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тренинг дома кој бргу дава резултати: Го затегнува и обликува баш секој мускул во телото!

Овој дваесетминутен тренинг ќе го преобликува целото тело Овој тренинг ги активира сите мускули во телото, го започнува метаболизмот и започнува разградување на масните наслаги. Ако го изведувате најмалку 4.пати неделно, резултатите ќе ги забележите по еден месец. Бидејќи станува збор за комбинација на кардио и вежби за обликување, ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите шокирани со нејзиниот изглед: Глумицата со пластични операции го уништила лицето!

Ниту познатата актерка не одолеала на трендот да оди под нож… Нејзиното лице многу пати е прогласувано како едно од најубавите во светот, на нејзиниот изглед никој не останал рамнодушен, а денес ситуацијата е поинаква. Желбата да се изгледа младо засекогаш не ја заобиколила ниту Мелани Грифит. Последниве години, се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лила Филиповска зависничка од пластична хирургија: Еве што корегирала сега!

Често читаме за естетските корекции кои ги преземаат светските ѕвезди. Додуша, некои од нив зажалиле па решиле да се препуштат на природниот процес на стареење поради губење на личниот идентитет, како Никол Кидман на пример… Во нашата средина исто така има „зависнички“ од пластичните хирурзи. Веројтно многумина и’ не се …

Повеќе »

(ФОТО) Сите „промени“ на Северина: Што е природно а што дело на „пластичарите“?

  Никогаш не говорела за своите пластични операции . Признала дека го оперирала носот, како што таа вели, поради девијации на септумот, но никогаш не признала дека ги зголемила градите… Во 1990. година Зринко Тутиќ „намирисал“ дека Северина би можела да стане нова ѕвезда, на Загрепскиот фестивал победила со песната …

Повеќе »