Tag Archives: тренинг

ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј. Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ГЛАВА КРЕВА 30 КИЛОГРАМИ, ОВА МОРА ДА ГО ВИДЕТЕ: Неверојатни вежби на Џорџ Расел, идниот шампион на ФОРМУЛА 1

Џорџ Расел, возачот на тимот на Мерцедес, на своите фанови им откри како се подготвува за трките во Формула 1. Младиот Британец го воодушеви светот со вежбите кои ги практикува. View this post on Instagram A post shared by George Russell (@georgerussell63) Звучи неверојатно, но на видеото јасно се гледа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер конечно повторно на теренот

Роџер Федерер се врати на тениските терени. Федерер на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа како префрлува неколку топки преку мрежата. Последниот натпревар Швајцарецот го одигра во 2021. година, во четвртфиналето на Вимблдон, кога во три сета загуби од Хуберт Хуркач. Оттогаш, по операцијата на коленото, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧНИ МЕТОДИ – Ѓоковиќ на тренинг туркал скап автомобил тежок 1,5 тон, мештаните со воодушевување го гледале!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Црна Гора каде напорно тренира и покрај неизвесниот настап на УС Опен, а вниманието го привлекол со видеото на кое се гледа како на тренинзите турка автомобил. Станува збор за Porsche u911 GT3 кој тежи повеќе од 1,5 тони, а неговата цена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Децата на Новак Ѓоковиќ го освоија светот: „Тара и Стефан на тренинг, ќе бидат како тато“

Новак Ѓоковиќ на социјалната мрежа Инстаграм сподели видео во кое неговата ќерка Тара и синот Стефан имаат „тренинг“ и ја вежбаат својата кондиција трчајќи по тениското игралиште каде Новак ги победуваше противниците за време на Вимблдон. „Прекрасен момент со моето семејство утрово. Каква радост е да ги гледам како трчаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАКОВ ТАТКО, ТАКОВ СИН: Стефан Ѓоковиќ е главната атракција на Вимблдон, роден е наследник на тенискиот крал

СРПСКИОТ тенисер Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи сподели слика од својот син на теренот на Вимблдон, на која Стефан неодоливо личи на својот славен татко. Новак и Стефан одработила „спаринг“, па многумина веќе го гледаат наследникот на српскиот тенисер на тронот на белиот спорт. Познато е дека Стефан веќе извесно …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ тренираше на трева, првиот меч го игра во среда

Шесткратниот шампион на Вимблдон Новак Ѓоковиќ во понеделникот првпат тренираше на трева пред третиот Грен слем турнир во сезоната. По неколкудневна подготовка на бетон во Црна Гора, со младиот Чех. Јакуб Меншик, Новак се пресели во Лондон. Сега следи егзибиција во Хурлингем, а во среда ќе игра со Феликс Оже-Алиасим. …

Повеќе »

(ФОТО) НОВАК И РАФА СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ТЕНИСКИОТ КЛАСИК: Ѓоковиќ и Надал тренирале во исто време – еден покрај друг!

НОВАК Ѓоковиќ и Рафаел Надал се подготвуваат за големиот дуел што ќе се одигра на „Шатрие“. Новак тренирал на теренот 26., а Надал на 29. а двата терени ги дели само тесна патека. И двајцата сепак биле максимално фокусирани на своите удари подготвувајќи се за големиот спектакл. Извор:novosti.rs

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РОЛАН ГАРОС – Ѓоковиќ се поздравил со Надал, па тренирал со Алкарас!

Вториот Грен слем турнир, Ролан Гарос, почнува во недела (22.мај) а на централниот терен „Филип Шатрие“ се случуваат интересни средби, особено пред тренинзите… Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас тренирале заедно пред почетокот на Ролан Гарос. Ова не е првпат Ѓоковиќ и Алкарас да тренираат заедно. Тие на Ролан Гарос можат …

Повеќе »