(ВИДЕО) Тамара Тодевска повторно е активна: Најави настапи во Шпанија!

После возбудувањата со „грешките“ во изведувањето на националната химна Тамара Тодевска „се примири“…
Но, сега е повторно активна на социјалните мрежи со објава дека започнува интернационална кариера…
Стартот е на 5. октомври со настап во Мадрид. Рака на срце, не радуваат нејзините интернационални настапи, особено што беше прогласена за најдобар женски изведувач на „Евровизија“ и го зазема одличното седмо место.
Напред Тамара, во освојување на Европа!

5.10. – Madrid
2.11 – Aarhus
30.11 – Cologne


View this post on Instagram


So excited to perform in #Madrid, #Aarhus and #Cologne this Fall. Can't wait to see you all. ❤

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


„Многу сум возбудена што ќе настапувам во #Madrid, #Aarhus and #Cologne. Едвај чекам да дојде есен“, напиша Тамара под видеото со кое ги најавува своите настапи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …