(ВИДЕО) Сочен чоколаден колач – едноставни состојки за максимален вкус

Секој има по некој омилен рецепт за колач кој го обожуваат сите во семејството, но кога ќе го пробате овој во кој има и банани и јаболко ќе имате нов омилен семеен рецепт…

Потребно е:
Основа:
20 гр какао
40 г пудинг од чоколадо
80 гр брашно
1 прашок за пециво
4 јајца
120 гр шеќер
10 лажици масло
10 лажици топла вода
2 банани
1 јаболкоФил:
2 пудинзи од чоколадо
2 лажици шеќер
600 мл вода
40 гр путер
150 гр црно чоколадо за готвење
Глазура:
200 мл слатка павлака
200 гр црно чоколадо за готвење
Подготовката погледнете ја во видеото подолу:


Фото: принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …