(ВИДЕО) Се нашминкала за време на породувањето, па напишала: „Отворена сум 10. см.“ 

Породувањето бара многу подготовка, а за повеќето жени физичкиот изглед е последното нешто за време на него. Меѓутоа, тоа не е случај со една мајка.
Подготовките за нејзиното пораѓање вклучувале дотерување и шминкање, а оваа мајка на Тикток објавила видео од подготовките.
„Отворена сум 10. сантиметри. Секако дека морав да се нашминкам“, пишува на видеото.
Во првиот дел од видеото новопечената мама ја покажала почетната фаза од својот изглед, додека во вториот дел ги открила конечните резултати.
Следбениците на споменатата социјална мрежа биле воодушевени од нејзиниот потфат и и’ дале зборови на поддршка.
„Посакувам да имам енергија за ова додека имав контракции. Среќно!!! Растуруваш”, „Почнав да размислувам за шминкање на моето пораѓање”, беа само дел од коментарите.

@queenofrome4 Can’t wait for Baby B to finally be here!!! #birthupdate #ScreamItOut #ImoniCarly #TurboTaxAndRelax #preggotiktok #ByeByeSundayBlues #preggo #imhavingababyyy #givingbirth #pregnancyjourney #laboranddelivery ♬ Lemme drive da boat – earth2mari🪐✨


Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнуваат Светите Дванаесет маченици што пострадаа во времето на Диоклецијан

Првиот од нив, Памфил, презвитер на Црквата во Кесарија Палестинска, човек учен и благочестив, го …