(ВИДЕО) Преслушајте ги најубавите македонски новогодишни песни!

Време е за домашна музика, а во овој период од годината веројатно имате чувство дека сите новогодишни хитови се странски. Но, ние имаме прекрасни тематски македонски песни на кои вреди да се потсетите и за момент да се вратите во минатото.
Преслушајте ги најубавите новогодишни македонски песни и изберете си фаворит:

„Новогодишна“ – Џокси и Оливера Лазаровска


„Божиќна песна“ – Александра Кољозова


„Среќна Нова година“ – „Ла Манш“


„Среќна нова година“ – Сара Мејс

„Среќна Нова година“ – М2

„За миг“ – Тамара Тодевска и Даниел Кајмакоски

„Среќна Нова“ – XXL

„Дедо Мраз од Коњари“ – К15

„Среќна Нова година“ – Леб и сол

„Среќна Нова“ – Тони Зен & The Hounds

„Среќна Нова година“ – Ламбе Алабакоски

„Среќна Нова година“ – Меморија

„Среќна Нова година“ – Елена Ристеска

„Среќна нова година“ – „Б-Клан“ и Менде Ѓоргиевски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …