Tag Archives: елена ристеска

(ФОТО) Македонското девојче Елена Ристеска со „директен одговор“ на провокација од еден БУГАРСКИ ФАН!

Годините минуваат а една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, потврдува дека тие и донесуваат „убавина плус“. Таа деновиве на својот Фејсбук профил објавила нова прекрасна фотографија . Следувале низа коментари од нејзините фанови кои не штеделе комплименти за Елена. Но, меѓу овие коментари се најде и коментарот на еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. View this post on Instagram The TV show “Backstage” was the first show of the campaign “New ERA in the cosmetics” . These days with the PR agency “Promo stage” …

Повеќе »

(ФОТО) „Среќен ми роденден“: Елена Ристеска со емотивна порака за својот славенички ден!

Елена Ристеска со емотивна објава си го честита роденденот, но истакна и многу други момент за себе, кои биле важни во изминатиот период… Но, вчеравечер беше гостинка во вклучувањето во живо на „Бекстејџ“ на Инстаграм, а поводот беше нејзиниот роденден и она на што е посветена изминатиот период.„Бекстејџ“ како изненадување …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристеска влегува во нова љубовна приказна – ги изненади фановите со романтична фотографија со новото момче

Иако фотографијата не го открива неговиот лик, односно двајцата се завртени со грб и уживаат во погледот кој им го приредило зајдисонцето, таа со описот под неа многу јасно открива дека станува збор за нова љубовна приказна. Македонската пејачка, Елена Ристеска, периодов престојува во Мајами, а оттаму постојано споделува интересни …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не е случајно: Нов предизвик за Елена Ристеска!

Покрај бројните обврски и активности нашата позната пејачка наоѓа време и за физичка активност… Да се биде во форма е неопходно за секоја естрадна личност, посебно за интерпретаторите кои секогаш треба да се во форма и кондиција. Така и Елена Ристеска, иако е во фаза на подготовка на свој козметички …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристеска ја доби титулата „Дама на годината“ во регионот:„Чест ми е да бидам помеѓу сите овие успешни и хумани дами!“

Македонската поп пејачка Елена Ристеска со добиената награда се пофали на својот Инстаграм профил на кој сподели фотографии и напиша: „Благодарам за наградата “Дама на годината” за регионот- за работа, придонес и креативност. Иако повеќе ми значеа коментарите на луѓето за мојата работа и глас, чест ми беше вечерва да …

Повеќе »

(ФОТО) Македонска безвременска убавина: Елена Ристеска во крзно – на снег и на „голо“!

Елена Ристеска е македонска убава пејачка која бележи успеси и вон границите. Шар планина пак е безвременска убавина од друг тип… Елена пак токму на Шара решила и да се одмори и да сними нов едиторијал. На својот профил на Инстаграм таа не посочува за кој бренд станува збор но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Ристеска и Влатко Лозановски: Само заеднички настапи или нешто повеќе!

Последниве неколку недели не се зборува толку многу за музиката на Елена Ристеска и Влатко Лозановски туку за наводната врска… Злите јазици се секогаш подготвени на објаснување на нештата „кои не ги знаат“, но се секогаш добро упатени и информирани иако можеби не ги ниту познаваат лицата за кои зборуваат. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елена Ристеска во „Еден на Еден“: „На шега секогаш пеам нешто нетипично за мене!“

Фановите на Елена Ристеска наскоро ќе можат да купат производи од нејзината линија на препарати. За нејзиниот нов бренд, како и идните музички соработки, пејачката ќе зборува оваа недела во „Еден на Еден“. Еве што ќе гледаме: Ова е само дел од неделната епизода на „Еден на Еден“. Не ја …

Повеќе »