(ВИДЕО) НАЈПОЗНАТАТА АДВОКАТКА ДОШЛА ДА ОДРЖИ ГОВОР, КОМЕНТАРИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ: Кога виделе што носи, настанал МОЛК!

Амал Клуни во центарот на вниманието поради фустанот!
Амал Клуни, сопругата на познатиот холивудски актер Џорџ Клуни, изненади со нов моден стил на церемонијата на доделување на наградите „Cartier Women’s Initiative“, која се одржа во Париз. Најпознатата адвокатка за човекови права зборувала за преземање на правата на жените во светот, но никој не очекувал таа да се појави во фустан кој не беше нејзин вообичаен избор.
Амал најмногу избира винтиџ креации потпишани од водечките светски брендови. Затоа вистинското изненадување бил фустанот во сребрена боја со светки на рабовите на кои имало и пердуви. Нејзиниот гламурозен фустан е создаден во духот на одржливата мода. Дизајниран е од Јулија Делибран, креаторка од Париз, која користи еколошки материјали за да ги изработи своите креации, обидувајќи се да го намали отпадот.


View this post on Instagram

A post shared by Amal Clooney: Human Rights Advocate + Style Connoisseur (@styleandrightsbyamal)


Амал Клуни важи за една од најдобро облечените жени во светот. Таа е икона на бизнис стилот и навикнати сме да ја гледаме во елегантни и беспрекорни модни изданија. Плени со својот изглед и елеганција каде и да се појави, а сака да соработува со познати брендови: Dolce & Gabbana, Stella McCartney и Giambattista Valli.
Нејзината мајка еднаш во едно интервју признала дека Амал „не излегувала“ од плакарот кога била помлада. „Таа ќе дојдеше и ќе земеше куп чевли, чанти и други работи. Јас би рекла ‘Што правиш?’ и таа ќе ми го дадеше овој правен аргумент што продолжи“, рекла таа.


Погледнете како изгледала Амал во Париз:

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …