Tag Archives: говор

(ФОТО) МЕГАН И ХАРИ СИНОЌА ПРЕДИЗВИКАЛЕ ХАОС ВО ЊУЈОРК: Одбегнатиот принц открил кога сфатил дека сопругата му е „сродна душа“

Пар кој одвреме навреме прави скандал, но и моден триумф. Пред извесно време, принцот Хари одржа говор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, во кој посочи дека Америка е виновна за колапсот на демократијата и слободата на глобално ниво, што „Daily Mail“ набрзо го критикуваше и ги потсети сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што не е во ред со Путин? Снимката од последниот говор открива многу нешта!

Појавувањето на рускиот претседател Владимир Путин на неодамнешниот економски форум во Санкт Петербург крена прашина и покрена прашања за неговото здравје. Имено, сите забележале дека Путин едвај одржува рамнотежа додека стоел на говорницата. Се чинело дека страдал од неконтролирани грчеви додека им држел едночасовен говор на своите партнери. Прашањето за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Хенкс ги загрижил фановите: На јавен настап му се треселе рацете и едвај го држел микрофонот!

Но, неговите фанови се загрижија и при неговото недамнешно присуство на филмскиот фестивал во Кан кога било многу очигледно дека актерот е видно ослабнат. View this post on Instagram A post shared by 75th Cannes Film Festival (@cannes.2022) Актерот Том Хенкс се појави на почетокот на овој месец во Сиднеј, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Политичарка добила породилни болки за време на нејзиниот говор, а реакцијата на публиката сите ги разнежнила

Американската политичарка Ерин Меј Квад добила породилни болки за време на говорот на конвенцијата на нејзината партија. Во деветтиот месец од бременоста, кандидатката за Сенатот на Минесота застанала пред стотина луѓе. „Значи, објавена е веста дека имам породилни болки, нели?“, ја прашала таа публиката откако излегла на подиумот, а многумина …

Повеќе »

Кралицата Елизабета има подготвен говор доколку избие Трета светска војна: „Заедно против злото“

Кралицата Елизабета Втора има подготвено голем број говори за големи настани, меѓу кои е и оној што ќе го одржи доколку се случи Третата светска војна. Оваа верзија на говорот е напишана во 1983. година за време на Студената војна, а на јавноста станала достапна во 2013. година, кога ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Говор прегледан 30. милиони пати: „Изгледот не е сè. Верувајте ми, јас сум модел!“

Моделот Камерон Расел одржала моќен говор на сцената на „Тед Ток“ за светот на манекенството и предизвиците со кои се соочуваат девојките во него. Говорот стана вирален на социјалните мрежи и досега е прегледан речиси. 30 милиони пати. „Здраво. Моето име е Камерон Расел и во последно време работам како …

Повеќе »

(ФОТО) На славната актерка за време на нејзиниот говор и бил врачен плик со непријатна содржина

АКТЕРКАТА и режисерка Оливија Вајлд сигурно била непријатно изненадена кога за време на говорот во CinemaCon во Лас Вегас ѝ бил предаден мистериозен плик со ознака „Лично и доверливо“.Се испоставило дека станува збор за правни документи кои и ги испратил нејзиниот поранешен партнер, актерот Џејсон Судеикис, а се однесуваат на …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВТОРНО СЕ ПОЈАВИЛА ВО ЈАВНОСТ – Љубовницата на Путин одржала говор кој сите го пренеле, а вниманието го украла буквата која се истакнувала зад нејзиниот грб

Алина Кабаева одржала интересен говор на патриотскиот балетскиот фестивал за гимнастика, кој го пренеле сите светски медиуми и пренесуваат дека победата над нацизмот во Втората светска војна бившата гимнастичарка ја поврзала со денешните настани во Украина. View this post on Instagram A post shared by Ekaterina Sirotina (@ekaterina_sirotina_official) View this …

Повеќе »

(ФОТО) БЕКАМ СЕ „ЗАГРЦНАЛ“ ДОДЕКА ДРЖЕЛ ГОВОР, ПА ПУШТИЛ СОЛЗА: Детали за свадбата на годината! Таткото на младоженецот подарил ПОЛОВИНА МИЛИОН!

Дејвид Бекам пуштил солза додека држел емотивен говор на свадбата на неговиот син Бруклин и неговата избраничка Никола Пелц, а не се штедело ниту за свадбениот подарок, па им подарил олдтајмер „јагуар“ од 1954. година вреден половина милион долари. View this post on Instagram A post shared by @brooklynpeltzbeckham Како …

Повеќе »