Tag Archives: Париз

(ФОТО) ЃОКОВИЌ ВО ЧУДО: Замина со пехар од Париз, а потоа му соопштија неочекувана вест

НОВАК Ѓоковиќ и Данил Медведев приредија вистински спектакл во финалето на парискиот Мастерс, но интересни настани поврзани со тој турнир има и по неговото завршување. Да потсетиме, Новак Ѓоковиќ пристигна во главниот град на Франција желен за некои нови тениски рекорди, но и за реванш против Русинот. Неговата заработувачка од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот го обиколи снимката на која Новак Ѓоковиќ титулата во Париз ја прославува со своето „НАЈГОЛЕМО БОГАТСТВО“

Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по седми пат во кариерата го освои АТП Мастерс 1000 турнирот во салата Берси во Париз. Тој во финалето го победи вториот играч во светот Русинот, Данило Медведев, со 4:6, 6:3, 6:3. Сепак, една сцена по натпреварот може да ја засени целата приказна на Париз. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одмазда на Данил: Новак со пресврт кон историскиот 37-ми Мастерс! Победата ја прослави во прегратка на Стефан и Тара!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои мастерс турнирот во Париз, откако во салата „Берси“ го победи вториот тенисер во светот Данил Медведев со 2-1 (4:6, 6:3, 6:3). Rewriting the record books again and again 👏@DjokerNole | #RolexParisMasters pic.twitter.com/7HNuQQSNxq — ATP Tour (@atptour) November 7, 2021 Тоа беше 37-ми триумф за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Историја: Финале за Новак и рекордно, седмо, прво место на АТП!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот во Париз со исклучително тешката победа над Полјакот Хуберт Хуркач со 2:1 во сетови. 🏆 2011🏆 2012🏆 2014🏆 2015 🏆 2018🏆 2020🏆 2021 Simply incredible, @DjokerNole 👏 @FedEx pic.twitter.com/DTmYrmQfUw — ATP Tour (@atptour) November 6, 2021 Србинот со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ повторно израдува момче: На дете од публиката му даде рекет!

„Новак, ти си мојот најомилен тенисер. Дали би ми го подарил рекетот“, напишало момчето. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Американецот Тејлор Фриц во четвртфиналето на Мастерсот во Париз со 2:0, по сетови 6:4, 6:3. Познато е дека Новак има голема армија обожаватели ширум светот, особено меѓу најмладата популација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Активистка упаднала на ревија на Луј Витон и направила ХАОС – видете ги видеата што кружат по мрежите…

И’ покрај тоа што Модната недела во Париз заврши пред две недели, интересно видео од модната ревија на Луј Витон во француската престолнина се уште кружи по социјалните мрежи. Имено, активистка која се бори против климатските промени упаднала во самото шоу, и прошетала по пистата носејќи огромен транспарент кој го …

Повеќе »

Париз ќе засади 170.000 дрвја за да ја подобри климата во градот

ПАРИЗ со години е еден од градовите со прекумерно загадување на воздухот, а сега главниот град на Франција сака да ја подобри климата во градот со садење 170.000 нови дрвја. Дополнителни дрвја ќе бидат засадени секаде каде што има места, покрај улиците, на плоштадите, во парковите, но и покрај улиците …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – 24 ГОДИНИ СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СО ГУБИТОКОТ: Лејди Ди беше обожавана принцеза од народот, а ова се нејзините последни зборови

На 31 август 1997 година, нешто по полноќ, црн Мерцедес удри во тунелот Pont de l’Alma во Париз, бегајќи од папараците, во кој принцезата Дијана трагично го загуби животот. Под неразјаснети околности, автомобилот изгубил контрола и удрил во столб. Реакцијата на Ториевците за кампањата на принцезата Дијана за нагазни мини …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лионел Меси и’ официјално во Париз!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси официјално е претставен како ново засилување за ПСЖ. Неговиот татко Хорхе прво отпатува за Париз, кој на прашањето од медиумите дали се согласил да соработува со ПСЖ, кратко одговорил: „Да“. Аргентинецот се согласил на двегодишен договор со опција за продолжување на уште една сезона. Меси ќе …

Повеќе »