(ВИДЕО) Како изгледа еден од најубавите автопати во светот

Автопатот Хепу-Напо, кој се протега низ југозападниот кинески регион Гуангкси, е навистина посебен.
Кина е земја со многу убави локации и прекрасни автопати. Сепак, автопатот Хепу-Напо, кој минува низ југозападниот регион Гуангкси, е навистина посебен.


Бетонската конструкција е силен контраст на густите шуми и ридови кои ја опкружуваат и создава прекрасна глетка на која тешко може да се одолее.
Згора на тоа, светските медиуми го прогласија автопатот С60, кој се наоѓа во близина на границата со Виетнам, за еден од најубавите во светот.
Иако на фотографиите од воздух често изгледа празен, автопатот е изграден со поглед кон иднината. Најнаселената земја во светот има 1,4 милијарди жители, од кои четириесет проценти живеат во рурални области.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРАМОТА! Вечер на раскажување квир приказни

Вечерва, со почеток во 20:00 часот во Театар Комедија, ќе се одржи настанот СРАМОТА! Вечер …