Tag Archives: Кина

ВИДЕО КОЕ ГО НАТАЖИЛО СВЕТОТ: Во кинеска болница, дете во скафандер, ги минува деновите – друштво му се болничарите!

Видеото што покажува дете од Кина од глава до пети во бел скафандер, кое носи ранец со големина на половина од телото и шета по ходникот во болницата, натажило милиони луѓе на социјалните мрежи. -За жал, четиригодишно момче е заразено со корона вирус. Нема родители во придружба. Оди сам во …

Повеќе »

(ФОТО) КИНЕСКИ РОМЕО И ЈУЛИЈА – ВЕЧНА ЉУБОВ: Археолозите откриле гроб на прегрнати љубовници стар 1500 години – кај жената нашле нешто неочекувано!

Археолозите пронашле гробница во северна Кина со посмртни останки на двајца љубовници, кои биле прегрнати и заедно закопани пред повеќе од 1.500 години. Новото истражување на парот, кое беше откриено минатата година, сега покажува дека е можно жената, која имала метален прстен на малиот прст од левата рака, да се …

Повеќе »

Во Вухан има нови случаи на корона вирус – сите жители се тестираат

Властите во кинескиот град Вухан, каде што се појави коронавирусот на крајот на 2019. година, денеска објавија дека сите жители ќе бидат тестирани по појавата на неколку случаи на ковид-19. Три нови случаи на ковида-19 беа потврдени вчера во Вухан, град со 11. милиони жители. Вирусот се прошири низ Кина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кинезите имаат решение за поплави – се вика Тесла Модел 3

Кина исто така се бори со поплави, но тоа не значи дека целиот сообраќај мора да запре. Барем за оние во автомобилите на Тесла. Тесла Модел 3, како најприфатлив електричен автомобил во гамата, се здобил со голема популарност низ целиот свет, особено во Кина, каде што исто така започна производството. …

Повеќе »

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА ВО КИНА: Застрашувачки снимки – песочна бура „проголтала“ град!

После песочната бура која била висока околу 100. метри, градот на северозападот на Кина останал покриен со прашина. На снимката се гледа како песок го прекрива градот Дунхуанг и како се провлекува помеѓу зградите и улиците. NEW – China's Dunhuang city completely covered in dust by a massive, hundreds of …

Повеќе »

(ФОТО) ОВИЕ СЦЕНИ ОД ПЛАЖА ОСТАВААТ БЕЗ ТЕКСТ: Луѓето носат необични работи на ЛИЦЕТО а сите се прашуваат дали тоа е нов ТРЕНД?

Во медиумите има многу полемики во врска со заштитата на кожата, како и бројни активности насочени кон подигнување на свеста за штетноста на директната сончева светлина на кожата. Кога станува збор за нега на кожата, Азијците доминираат и поставуваат нови трендови – од маски за лице, креми и други помагала. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНИ СЦЕНИ ОД ПОПЛАВЕНО МЕТРО: Патници во Кина заробени во вода до раменици! По улиците пливаат превртени автомобили!

По невообичаено обилните дождови, силни поплави ја погодија централна Кина и го потопија метрото во градот Џенгжу. Храмот Шаолин, познат по учењето на воените вештини на будистичките монаси, бил сериозно оштетен во поплавите. Subway passengers trapped in the water. pic.twitter.com/IyqmKN7WEr — Manya Koetse (@manyapan) July 20, 2021 Засега нема извештаи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕПЕЛ ПЛАКАТИ, СПИЕЛ ПОД МОСТОВИ…ПОСЛЕ 24 ГОДИНИ ГО ПРОНАШОЛ КИДНАПИРАНИОТ СИН: Таткото минал повеќе од 500.000 км на мотоцикл за да го пронајде своето дете – сега се конечно ЗАЕДНО!

Кинезот Гуо Гангтанг по 24-годишно пребарување повторно се сретнал со својот син, при што со мотор минал повеќе од 500.000 километри низ целата земја. Синот на Гангтанг бил киднапиран пред 24. години пред семејната куќа во провинцијата Шандонг, а тој бил киднапиран од двајца шверцери на луѓе. Киднапирањето на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брачна двојка од КИНА имала големи долгови, но благодарение на новиот тренд заработиле милиони

Овој пар до пред неколку години бил во сериозни долгови, а сега се едни од најпознатите влијателници во Кина, заработувајќи милиони… Кина стана една од најпознатите земји во руралното претприемништво, поради што продавачите на овошје и зеленчук бргу им продаваат производи на потрошувачите преку видео. Така, продажбата се зголемила за …

Повеќе »